Müslüman Olarak Ne Çektik Be!

Müslüman Olarak Ne Çektik Be!

Bu yazımızın konusu Müslümanlık ve terör aslında alanım olan tefsirin dışına çıkarak bu yazıyı yazıyorum niye mi? Çünkü bu son hadiseler o kadar moralimi bozdu ki bizler hem kimlikteki ismiyle hem de yaşantı itibariyle dünyanın gönderilmiş en harika dinine inanıyoruz. Onun adı İslam dini bu dine inanan kişiye Müslüman denir.

**İslam nedir?**

Kelime anlamı olarak İslam; selam kökünden gelmektedir yani barıştan gelir İslam. Aslında sorunun cevabını peygamberimiz Hz. Muhammet vermektedir: gayet basit ve net Müslüman diğer Müslümanların ve insanların ondan emin olduğu yani hem kendisine hem de başkalarına zarar vermemenin adıdır Müslüman ve İslam Şeklinde açıklar peygamberimiz. Hadise işte bu kadar basit ve açıktır.

İslam müntesibi olan inananlara devamlı yaşamayı emretmektedir maalesef bu yanlış anlaşıldı galiba Müslümanların bazıları tarafından niye mi? Çünkü bu süreç ta ikiz kulelerin vurulması ile başladı daha sonra küresel çaptaki terör faaliyetleriyle devam etti bugün ise farklı bir şekil değiştirerek devam etmekte kendine Müslüman diyen Daeş(işid) isminde bir terör örgütü belirdi sadece o mu? Hayır, boko haram isminde bir diğeri bu örgütler hem kız kaçırıyor hem de masum insanları öldürüyor. Canlı bomba olup sivilleri katlediyor hatırlayalım Ankara faciası gibi. İşte bu kendini bilmezler yüzünden bugün kim sakallı ve cübbeli birini görse zannediyor bu da terörist maalesef İslam’a ve Müslümanlara o kadar zarar verdiler ki bunu toplamak biz samimi Müslümanların seneleri belki asırlarını alacak.

**Peki, onlara bu eylemleri, canlı bomba olmalarını kim ve nasıl anlatıyor?**
Evet, belki en merak edilen konulardan biriside bu konu niye bir insan yirmi veya otuz yaşlarında daha ömrünün baharında niye kendini patlatsın öldürsün cevabı galiba çok basit cennete gitmek hülyasıyla yani birileri kendine hoca diyen ve dini bildiğini zanneden bazıları eğer İslam’a inanmayanları öldürürse cennete gireceğini söyledi ve şuuraltı olarak onu inandırdıysa o da bunu yapıp cennete gireceğini zannetmiştir. İkiz kulelere uçakla dalan kişiye sen cennete uçakla gireceksin dedilerse ve o buna inandı ise ortaya vahim bir sonuç çıkıyor hem İslam hem Müslümanlık ciddi zarar görüyor. Bizler hala cihad denince eline kılıcı alıp öldürmek anlıyoruz asıl cihad İslam için çalışmak ve gayret etmektedir işte bu kişi asıl mücahiddir bomba olup Ankara’da masumları öldürmek ne seni ve ne de senin gibileri mücahid yapmaz kardeşim.

**Bizim dinimiz neyi emrediyor?**
İslam dinine göre kim bir insanı müteammimden(kasıtlı) olarak öldürürse bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Kim de bir insanı diriltirse bütün İnsanlığı diriltmiş gibidir. Burada diriltmekten kasıt onu İslam’a inandırma ve davet de kast edilmiştir sadece ölen birine su verme değil hem madden hem de manen onu diriltmekten bahsedilmiştir.

Sevgili peygamberimiz evlerde yılanların bile öldürülmemesini istemiş onlara gidin deyin onlar giderler demiştir yani gidip onları öldürün dememektedir. Ayrıca Necran Hıristiyanları Medine’ye geldiğinde onları mescidi nebevide misafir etmiş ve ibadetlerini yapmalarına müsaade etmiş ve Müslüman olmaları için zorlamamıştır. Asıl İslam işte bu örnekler!!! bizim yaptığımız gibi canlı bomba olmak değil, benim gibi düşünmüyorlar diye Allah’ın selamından onları mahrum etmek değil Müslüman demek barış demek, esenlik demek ve huzur demektir kardeşim. Yani dini, dili, ırkı ve cinsi farklı diye onu öldür demek değildir.

Sonuç:
Müslümanlar gerçekten çok çekiyor bunu anlatan bir arkadaşım Fransa’dan gelmişti o zaman demişti ki başı örtülü bir kişi gördüklerinde onu Eiffel kulesine almıyorlar terörist olabilir diye demişti tekrar o günler geri geldi maalesef İslam dini çok zarar gördü. Youtube cihad yazınca binlerce adam kesme haberleri dolu peki bunu gören bir diğer din mensubu kişi Müslüman olmak ister mi soruyoruz? Ya da İslam hakkında olumlu düşünebilir mi? Lütfen artık dinimizi anlatırken savaş yolunu değil İslam gibi barış yolunu seçelim.

Efendimizin komutanlığının sadece 3 ay ama peygamberliğinin 22yıl 9 ay olduğunu hatırdan çıkarmayalım. Savaşı değil birlikte yaşamayı anlatalım. Vesselam!

Hüsrev Simavi( husrev.simavi@bedirhaber.com )

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.