Merhamet Ramazan 2024

Merhamet Ramazan 2024

🌿Allah’ım! Bugün de oruç tutup bayrama ulaşmanın kulluk hazzını yaşıyoruz; önümüzdeki günlerde sürçmelerden ve günahlardan bizi uzaklaştır; gelecek Ramazan’a kadar sürekli olarak senin Razı olacağın hizmetleri yapmayı nasip eyle…

🌿 ‘’Rabbimiz, hayırlı hizmetlerde koşturamadığımız için yıkılan kalb ve ruh surlarımızın tamirinde, bizi daha fazla bekletme!’’

🌿 “Allah’ım! Nâm-ı Celîlin’i dünyanın her yerinde bir kez daha i’lâ buyur. Bizim ve dünyanın her köşesindeki bütün kullarının kalblerini iman Hizmetine aç ve bizi bu hizmet vazifesinde istihdam buyur. Gökte ve yerdeki kulların arasında bizim için sevgi ve hüsnü kabul vaz’ et!”.

🌿Ey tüm varlığın Rabbi olan Allah’ımız… Bizi bayrama ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak bayram etmemizi nasip eyle…

🌿Tevfikiyle ey tüm yolları açan, darda kalanlara yardım eden, şaşıranları hidayet eden Rabbim, bize yardım et, yaşadığımız şu güzel ülkeye faydalı insanlar eyle, bu ülkeyi ve insanını bize, bizi de onlara sevdir. Bu ülkeye huzur ve sükûnet adına katkılar sunmayı nasip eyle…

🌿 اَللّٰهُ لَط۪يفٌ بِعِبَادِه۪ يَرْزُقُ مَنْ يَشَٓاءُۚ وَهُوَ الْقَوِيُّ الْعَز۪يزُ۟ “Allah kullarına büyük lütuf sahibidir. Dilediği her kulunu, bir türlü rızıklandırır. O, pek kuvvetlidir, üstün kudret sahibidir.” (Şura, 19) vermiş olduğun sağlık nimetinin yaşadığımız müddetçe devam etmesi için bize yollar göster lütfen!

🌿Allah’ım! Bu asrın sürçme ve günahlarından bizi uzaklaştır; şu zor zamanlarda sürekli olarak seni zikretmeyi bize nasip eyle; tevfikinle bize muamele buyur ey yolunu şaşıranları hidayet eden Rabbim… Dünyanın yaşamış olduğu savaş ve kavgalardan ders alıp bir daha savaşmamaları için bugün bizleri idare edenlere doğru yolu göster YARAB… Tüm masumlara üzülüyor ve dua ediyoruz onları koru! Yeniden bir defa daha insanlığa huzur yolları açacak hizmetler yapmayı bizleri lütfet!

🌿 “Allah’ım! Nâm-ı Celîlin’i dünyanın her yerinde bir kez daha i’lâ buyur. Bizim ve dünyanın her köşesindeki bütün kullarının kalplerini imana, İslâm’a, Kur’ân’a ve iman

Hizmetine aç ve bizi bu vazifede istihdam buyur. Gökte ve yerdeki kulların arasında bizim için sevgi ve hüsnü kabul vaz’ et!”.

Ey! Hz ibrahim’den Hz. Muhammed’e kadar gönderdiği, Tevhit dininin sahibi olan Allah’ım!

Tüm dertleri bitiren ve ihtiyaçları gideren rabbimiz, ey belaları defeden sultanımız bizim de bütün ihtiyaçlarımızı gider. Başımıza gelmesi muhtemel bütün belaları def eyle! Yarabbi yapa geldiğimiz bütün işlerimizin neticesini güzel eyle! Yarabbi işlerimizi Allah’ı görüyor gibi yapmaya bizleri muvaffak eyle! Bizleri dünyada rezil rüsva olmaktan ahirette de azabından koru! Allah’ım senden diliyor ve dileniyoruz bize iman ve kuran hizmetinde bulunan kardeşlerimize ve yavrularımıza, sevdiklerimize bizi sevenlere dünyanın dört bir yanında bulunan kadınıyla erkeğiyle çocuğuyla hizmeti imaniye ve Kur ‘aniye diye gitmiş bütün müminlere, bütün inanmış gönüllere yardım et, akıl ve ruh sağlığı ver ve koru yarabbi… Benim adım güneşin doğup battığı her yere ulaşacaktır ama nasıl ulaşacak tabii ki insanların gayretleriyle işte bunu bir emir kabul eden işte bunu bir hedef kabul eden hedef kabul ettiği için de ana baba yar diyar vatan demeden dünyanın giden bütün insanlarımızı bütün kardeşlerimizi kadınıyla erkeğiyle çocuğuyla sen hizmetlerinden muvaffak eyle! Allah’ım engel olmak isteyenlerin engellerin bertaraf eyle!

Ve dinini dünyanın her tarafında sevilip kabul edilen din haline getir! bizim gönüllerimizi de sadece bununla doyur! Dünyadaki bütün kullarının kalblerini imana, islama, kurana, insan haklarına saygılı hale getir. Bu yolda bizleri de istihdam eyle! Yarabbi bizlere de hizmet deyip, adının yükselmesi, yüce hakikatler istikametinde dünyanın neresi olursa olsun hangi şartlarda olursa olsun Ebu Bekirler gibi Ömerler Osmanlar Aliler gibi gitme isteği ver!

Senin adının en güzel şekilde anılması istikametinde bizi de istihdam eyle!

Dünyada bulunan bütün kullarının arasına bizim hakkımızda vudd ve sevgi koy! Bizi bulunduğumuz beldelerin insanlarına sevdir! Bizi koru! Bulunduğumuz beldelere bizleri hayırlı ve faydalı insanlar eyle!

🌿Yarabbi 14 asır evvel Arafatta veda haccında dua eden peygamberinin duaları arasında bizim bu dualarımızı da kabul buyur! İnsanın insana insan olması yönüyle üstünlüğü yoktur diyen peygamberin getirdiği din hakikatini özüne, sözüne ve hareketlerine sindiren insanlar eyle!

🌿Yarabbi şu amin diyen bizleri peygamberinin dualarına amin diyen sahabiler gibi dininde ve tebliğinde samimi eyle!

🌿Allahım! Allah’ım bizim namazımız, ibadetimiz diriliğimiz ve ölümümüz sendendir, dönüşümüzde sanadır! Rabbim kabir azabından kalbin vesvesesinden işlerin dağınıklığından, hizmet edecek insan yokluğundan, makam sevgisinden, fitne çıkarmaktan sana sığınıyoruz! Bizlere huzur ver! Bizleri koru! Dünyanın değişik yerlerindeki ve ülkemizdeki zulümleri ve zalimleri sana havale ediyoruz! Tüm kötülükleri ve savaşları bitirmeye vesile eyle! Bizleri kötülüğün bitmesine vesile eyle! Hapisteki arkadaşlarımızın dualarına amin diyoruz onları kurtar ve dualarını kabul buyur! Ülkemizi kötülerden kurtarmaya bizleri vesile kıl!

🌿İmanımızı kuvvetli, kadere teslimiyetimizi tam, ibadetlerimizi daimi, ahlakımızı güzel ve insan haklarına saygılı olmayı nasip eyle!

🌿Dünyanın her yerindeki mazlum, mahpus, mahcur ve gariplere iman kuvveti, dayanma gücü ve aktif sabır ihsan eyle.

🌿Okuyarak ve sohbetler dinleyerek ilmimizi artırmayı ve hizmet etmeyi lütfeyle Allah’ım! Makamına, ailesine, evine takılıp yollarda kalanlardan eyleme!

🌿Ey bayramları bize hediye eden büyük Allah’ım!

🌿Ümmeti Muhammed’in merhametle günahtan kaçarak yaşayacak ahlaka ulaşması için yollar lütfet!

🌿Ümmeti Muhammed’i Gazze’deki, doğu Türkistan’daki ve dünyanın muhtelif yerlerindeki her türlü sıkıntılardan kurtar.

🌿Ey bize her tür rızkı veren Rabbimiz! hapiste, gaybubette, sıkıntıda, hicret yollarında ve dünyanın her yerindeki hizmet kardeşlerimize iman kuvveti, dayanma gücü ve istikamet lütfeyle.

🌿Ümmeti Muhammed’in maddi ve manevi hastalıklarına şifa ihsan eyle, her türlü inkâr, küfür ve şirklerden muhafaza eyle, gençlerini İslam’a ve tüm insanlığa hizmetçi eyle.

Bayramlarımızı gerçek bayram eyle.

🌿Ey Ramazan’ın, gece ve gündüzlerin Rabbi olan Allah’ımız… Bizi bayrama ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak bayram nasip eyle.

اَللّٰهُ لَطٖيفٌ بِعِبَادِهٖ يَرْزُقُ مَنْ يَشَٓاءُۚ وَهُوَ الْقَوِيُّ الْعَزٖيزُ “Allah kullarına büyük lütuf sahibidir. Dilediği her kulunu, bir türlü rızıklandırır. O, pek kuvvetlidir, üstün kudret sahibidir.” (Şura, 19)

🌿Allah’ım… Ekstra inayet ve ihsanlarını en yakın bir zaman da Latîf ismi celîlin hürmetine sen den dileniyoruz Allah’ım…

🌿Rabbim tüm mağdur, mazlum, hapislerdeki, hicrete mecbur edilen kardeşlerimize yardım eyle…

🌿 Allah’ım, büyüğümüzün duâları ile bizim dualarımızı da şu mübarek vakitte kabul buyur …

Erdal atak

 

 

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.