Bedir Haber

Ekonomik krizler sağlığımızı bozuyor

Ekonomik krizler sağlığımızı bozuyor
15 views
14 Şubat 2020 - 9:34
CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin’in yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de 2003-2019 yılı arasında hastaneye başvuru sayısı en fazla artan ülke oldu.

CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin’in yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de 2003-2019 yılı arasında hastaneye başvuru sayısı en fazla artan ülke oldu. Bu süre içinde psikiyatri kliniklerine başvuran 8 milyon insanın yüzde 69’u kadın. Antidepresan kullanan sayısı ise 14 milyondan 55 milyona çıktı. Dr. Fikret Şahin “Toplumun ruhsal sağlığı ekonomik refah ile doğrudan ilişkili. Bir toplumda geçim koşulları zorlaştıkça huzursuzluk, endişe, kaygıya bağlı olarak ruhsal sağlık da bozulmaya başlar. Rakamlar toplumsal olarak sağlığımızın bozulduğunu gösteriyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin AKP’nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 tarihinden itibaren , hastaneye başvuru sayısı, kişi başı hekime başvuru oranı, acil servislere başvuru, psikiyatri kliniklerine başvuru sayısı, kullanılan antidepresan ilaç sayısı, kanserden ölüm, çekilen MR, BT ve USG gibi görüntüleme oranlarının çok arttığını söyledi.
Verileri Sağlık Bakanlığı 2018 istatistiklerinden aldığını belirten Şahin, “Türk halkının sağlığıyla oynadılar. Sağlığı ticaret aracı haline getirdiler” ifadesini kullandı.

VATANDAŞ RAHATSIZ
Fikret Şahin, “AKP döneminde Daha fazla hasta olmuş, daha fazla acil servisi gitmiş, daha fazla depresyona girmiş, daha fazla antidepresan ve sinir ilaçları kullanmış, daha fazla kanser olmuş, daha fazla radyasyon almıştır. Sonuç olarak AKP iktidarının sağlığa zararlı olduğu görüldü.  Bu iktidarların tıp literatüründe  depresyon ve kansere sebep olan faktörler arasında kabul edilebileceğini söyleyebiliriz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    maltepe evden eve nakliyat

    ensest porno