ALLAH’IN YARDIMI NE ZAMAN!

ALLAH’IN YARDIMI NE ZAMAN!

 

 

اللهمّ سلمنا من أفاتي ]

الدنيا وفتناتنا.

“Allah’ım! bizi dünyanın afatlarından ve fitnelerinden koru].

 

Canlar Hayırlı cumalar dilerim, ALLAH’ım! Cuma günü içindeki rahmetin hürmetine Filistin halkına Ferac ve Mağ’rac ver. Onlara zulmeden zalimleri senin kahhar ismine havale ediyoruz.

ALLAH’ım! insanlığa şuur, birlik ve uhuvvet ver; inananlara zalimin zulmünden koruma feraseti ver.

ALLAH’ım! zalimlerin azgınlığı arttıkça, artıyor inananlarında bencilliği, nemelazımcılığı, duyarsızlığı, maddeperestliği, meylurahatlığı ve bunlarla birlikte gafleti artıkça artıyor bu artıṣlar iyiliğin, hakkaniyetin, merhametin, adaletin, hukukun önünde set olarak dağları aṣtı. Bunun yüzünden mazlum ve mağdurlar ve başta Filistin’de ve dünyanın her yerinde dikta rejimleri tarafından ezildikçe ezilmekteler. Pasif idarecilerin korkaklığı zulmeden zalim idarecileri azdırdıkça insanlık kaybediyor. ALLAH’ım! tüm insanlığa birlik ve beraberlik içinde zalimleri defetme güç ve kuvveti ihsan buyur. Kardeṣlik ṣuuruyla uhuveti tesis etme becerisini ver, yaşatma adına yaṣayabilen idareciler ve onlara destek olacak barıṣ ver esenliği tesis edecek yardımcılar ver Allah’ım!

 

YARAB! Bütün kainatın kabza-i tassarufatı senin (Ol) emri kunfeyekununa bağlıdır. “Yasin Suresindeki”

Sen ol dersen herşey oluverir kalpleri evirip çeviren sensin. Devletleri yükseltip indiren sensin. Zalimleri idareden indir ALLAH’ım! YA RAHMAN! YA RAHİM! Gaze doğu türkistan ve dünyanı farklı coğrafyalarında insanlık ALLAH’ın yardımı nezaman diyecek kadar iṣkence ve zulüm görmekteler. ALLAH’ım! bizde onlar adına elimizi açıp senden diliyor ve dileniyoruz, onlara duadan baṣka hiç bir yardım edemiyoruz çünkü güçler orantısız ALLAH’ım! Bu çaresizliği sana ṣikayet ediyoruz Allah’ım

 

[Yusuf Ayet 86:İnnemâ eşkû bessî ve hüznî ilallah” “Ben sıkıntımı, keder ve hüznümü yalnız Allah’a arz ediyorum.”]

[Bakara – 214. ayet

Yoksa cennete gireceğinizi mi sandınız, sizden önceki toplumların başına gelenler size gelmedikçe? Onları pek çok zorluklar, hastalıklar kapladı ve sarsıntılar yaşadılar. Hatta peygamberleri ve onunla beraber iman edenler, ‘Allah’ın yardımı ne zaman?’ diyecek bir hale geldiler. Bilin ki, Allah’ın yardımı yakındır…]

 

YARAB! Zulmün, hüznün, gözyaşının, açlığın, sefaletin, ırkçılığın, ayrımcılığın, yoksulluğun, adaletsizliğin, aç gözlülüğün şehvetin, ṣöhretin, makamperestliğin, merhametsizliğin, çocukların, yaşlıların, kadınların zulme uğramadığı bir dünya’nın yeniden tesis edilmesi ümidiyle, insanlığın iyiliklerle yaṣama sevinciyle dolu bir dünyayı görmesini ve yaşamasını ALLAH’ım! senden diliyor dileniyoruz.”

 

10. 05. 2024

Helsinki.

M.A.K

Abdurrahman koyuncu( abdurrahmankoyuncu@bedirhaber.com )

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.