Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

YAZARLAR

Süleyman KARTAL

Kral Kartal Demba Ba

İki İstanbul ekibinin karşılaştığı zorlu mücadelede Beşiktaş kendini fazla zorlamadan maçı 2-0 kazanmasını bildi.

Kartal sezon başında Demba ba’yı kadrosuna katarak ne kadar büyük bir  iş yaptığını gösterdi. İddia ediyorum Demba Ba son 10 sezondur Beşiktaş’a gelmiş en iyi forvettir.

Gelgelim Kasımpaşa maçına ilk on dakikada Kasımpaşa baskılı bir oyun oynadı. Fakat sonrasında Beşiktaş toparlanarak maçı ilk yarıda koparmasını bildi. Karakartallar hafta içindeki UEFA maçını da düşünerek kendini fazla zorlamadı. Tabi burada Kasımpaşa’nın deneyimsiz Stoper’i ve aynı zamanda Beşiktaş’a penaltıyı kazandıran Mert Kula’yı es geçmemek gerek. Genç Stoper Kasımpaşa adına hem bir yıkım oldu, hem de kendi adına kötü bir tecrübe olmuş oldu. Bu Kasımpaşa önceki haftalarda izlediğimiz Kasımpaşa değil. Tabi ki Kasımpaşa’yı her zaman böyle bulmak da Karakartal adına büyük bir şanstı ve Beşiktaş’ta bu eline altın tepside sunulmuş bu fırsatı elinden kaçırmadı ve kazanmasını bildi.

Maçın kırılma noktası Necip’in çizgiden çıkardığı pozisyondu. Son haftalarda sağ bekte oynayan ve Beşiktaş’ı bu pozisyonda bir hayli sıkıntıya sokan Necip, bu defa Stoper olarak diri bir görüntü çizdi ve maçın 2-1 gelmesini engelleyen atağı kesen isim oldu. Tabi burada Necip’i överken Kerim Frei unutmamak gerek. Maçta iyi değildi evet. Ama önceki maçlardaki gösterdiği performansla ve attığı goller ve driplinglerle formayı Olcay’dan almasını bildi. Tabi Olcay’da uzun bir süre sonra yedek kaldı. Formayı adaletli dağıtan Bilic, Kerim’i oynatarak onun tecrübe kazanmasına destek olması da takdir edilecek bir durum.

Gel gelelim Karakartallar revizyonlu kadrosuyla UEFA maçını da düşünerek kendini fazla yormadan kazanmasını bildi. 

Tebrikler Seba’nın Kartalları

Tebrikler statsız, zirveye oynayan cefakâr Kartallar…

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle