Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

TEŞKİLAT HABER

Yürüyen Merdive'nin yürümesi için dua ettiler

ANTALYA’da 2 yıldan beri çalışmadığı belirtilen Etiler Mahallesi’ndeki üstgeçidin yürüyen merdivenlerinin çalışması için imam getiren

ANTALYA’da 2 yıldan beri çalışmadığı belirtilen Etiler Mahallesi’ndeki üstgeçidin yürüyen merdivenlerinin çalışması için imam getiren muhtar Mehmet Öztürk, ’Üstgeçit duası’ yaptırdı. Üstgeçit önünde cübbe ve sarıkla dua eden imam, ilginç görüntü oluşturdu.

Mahallesi sınırları içinde bulunan üstgeçitin yürüyen merdivenlerin 2 yıldır çalışmadığını belirten Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk, geçen yıl Temmuz ayında da eşekli eylemiyle gündeme geldi. Mahalle halkını toplayıp eşekle caddeyi trafiğe kapatan 30 yıllık muhtar Öztürk, "Bu sorun Nasreddin Hoca fıkrasına dönüştü" diyerek eşeğe ters binmişti.

’ELEKTRİK BORCU YÜZÜNDEN’�

Üst geçidin yürüyen merdivenlerinin faaliyete geçmemesi üzerine Muhtar Mehmet Öztürk, bu kez de aynı üstgeçit için imam getirip dua yaptırdı. Muhtar Öztürk, sabah saatlerinde bir imam ve bir köpek ile Mevlana Üstgeçidi önüne geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ı üstgeçit sorununa ilgisiz kalmakla suçlayan Muhtar Öztürk şöyle dedi:

"Yaklaşık 2 yıldan beri bu üst geçit sorunlu. Yürüyen merdivenler çalışmıyor. Vatandaşlar pazar arabalarıyla, yürümeyen merdivenlerde zorluk çekiyor. Çocuklar okula giderken aynı zorlukları yaşıyor. Yaşlı insanlarımız da buradan geçmek yerine tehlikeli olan yoldan karşıya geçiyor. Elektrik borcu ödenmediği için merdivenin çalışmadığı söyleniyor."

Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın, geçen günlerde ikinci köpek parkını açtığını hatırlatan Muhtar Öztürk, yanında getirdiği sokak köpeği ile merdivenleri tırmanarak, "Hayvanları sevdiğiniz kadar vatandaşı da sevin" diye seslendi.

’DUADAN BAŞKA ÇARE KALMAMIŞTI’

Üstgeçit duası yapan ve emekli imam olduğunu söyleyen 72 yaşındaki Ramazan Şencan ise duanın ardından yaptığı açıklamada, "Bu üst geçit bizim gibi yaşlı insanlar için bulunmaz bir nimet. Allahın insanlara verdiği nimetin uygun şekilde ve devamlı kullanılması için artık bu duayı yapmaktan başka çaremiz kalmamıştı" diye konuştu.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle