ANALİZ

Yeni Türkiye Yeni Ak Parti ile gerçekleşir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı dev görüşmenin ardından Ak Parti kulisleri de hareketlendi.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun baş başa 1 saat 40 dakika yapmış oldukları görüşmeden sonra artık Türkiye'de yeni bir tarih yazılıyor. Kurulduğu günden bu yana üstüste başarılar kazanan ve bu anlamda sadece kendi rekorlarını kıran Ak Parti Türkiye'yi 2023 yılında dünyanın en güçlü devletler arasına sokma hedefiyle yola çıkmıştı.

Bu alanda çok büyük ilerlemeler yaptı. 100 yılda yapılmayan büyük icraatler gerçekleşti.

Bu icraatların başında karizması ve siyaset anlayışı ile kendini hizmete adayan şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vardı.

Yeni Türkiye sevdasıyla yola çıkan Ak partide bir takım sıkıntılar baş gösterdi. İçeride paralel bir çok yapıyla dışarıda Dünya beşten büyüktür diyerek yedi düvele karşı savaşan Ak Parti'nin Türkiye'yi yeni Türkiye götürmesi için yeni bir Ak Parti'ye ihtiyacı vardı.

Yorulan hizmet kadroları artık yerini gençlere ve yeni bir hizmet kadrosuna bırakmak zorundaydı.

Kimse bu makamlarda baki değil herkes fani. Birgün herkes yerini gençlere ve yeni bir hizmet kadrosuna bırakmak zorunda. Öyleyse sana şahıslar gidecek dava baki kalacak. Yorulanlar değişecek yerine enerji dolu bir nesil gelecek. En önemlisi Ak Parti'nin gerçek ruhuyla uyumsuz çalışanlar gidecek, varını yoğunu Yeni Türkiye'nin oluşması için hazırlayanlar gelecek.

Şimdi yeni Türkiye'ye daha güçlü adımlarla gitme zamanı. Şimdi yeni ak parti zamanı. Karizmatik liderin kendini çok rahat hissettiği, erkekler arası uyumun son derece başarılı olduğu ve hızlı hareket eden yeni bir Ak Parti ve yeni Türkiye.

Kimse şimdiden piyangodan Başbakan seçer gibi isim seçme peşine düşmesin.

O makama Ak Parti ruhunu taşıyan ve O'nun tartışmasız karizmatik lideri ile uyumlu çalışan birisi gelecek. Bunun kim olduğunu hiç önemli değil. Ak Parti'nin gerçek liderinin kendini yalnız ve alternatifsiz bu şekilde his etmesi gerekir.

Bugün milletin önünün kapanmaz derecede açılacağı gündür. Yeni Türkiye'ye Yeni Ak Parti ile yürüneceği gündür. Yeni Türkiye'nin en güçlü kurumu Ve Yeni Türkiye anlayışına tam teslim olmayan tek kurum olan Ak Parti'nin Bu ruha teslim olma günüdür. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle