SPOR

Türkiye - Bosna Hersek maçı canlı yayın/ Milliler baskıyı artırdı gol için bastırıyor

Türkiye Bosna Hersek ile hazırlık maçında bu akşam Rize'de karşı karşıya gelecek. Rusya ile oynayacağımız resmi maç öncesinde A Milli Takımımız Bosna Hersek'i yenerek moral depolamak istiyor. Futbol severler bu önemli maç öncesinde Türkiye - Bosna Hersek maçı hangi kanalda, saat kaçta? Sorusunun cevabını arıyor. A Milli Takımın Bosna Hersek ile oynayacağı maçın yayın bilgileri ve tüm detaylar bedirhaber.com.tr'de...

TÜRKİYE - BOSNA HERSEK

90-Dördüncü hakemin işareti ile müsabakanın sonuna en az 2 dakikalık oynanmamış süre bölümü ilave ediliyor.

90-Bosna Hersek'de Ognjen Vranjes milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu'u formasından çektiği gerekçesi ile sarı kart görüyor.

88-Son dakikalara girilirken tüm hatlarımızla rakip yarı alanda hücum ediyoruz.

86-A Millilerimizde iki oyuncu değişikliği birden gerçekleşiyor. Şener Özbayraklı ve Oğuzhan Özyakup oyundan alınırken yerlerine Mert Müldür ve Berkay Özcan oyuna dahil oluyor.

84-Sağ kanattan kullandığımız köşe vuruşunda Hakan Çalhanoğlu ortasını ön direğe doğru gönderiyor ancak savunma bu topu karşılamayı başarıyor.

82-Ay yıldızlılarımızda dördüncü oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Kaan Ayhan oyundan alınırken yerine Ertuğrul Ersoy oyuna dahil oluyor.

81-Konuk ekip Bosna Hersek'de altıncı oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Rade Krunic oyundan alınırken yerine Elvis Saric oyuna dahil oluyor.

80-Ay yıldızlılarımızda üçüncü oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Cengiz Ünder oyundan alınırken yerine Serdar Gürler oyuna dahil oluyor.

76-Sağ kanattan kullandığımız serbest vuruşta Hakan Çalhanoğlu pasını ceza yayı sağ tarafına hareketlenen Cengiz Ünder'e gönderiyor. Topla buluşan genç yıldızımız yerden vuruşunu yapıyor ancak top savunmadan geri geliyor.

74-Topla birlikte sol çaprazdan ceza yayına sokulan Deni Milosevic sağ ayağı ile şansını deniyor ancak meşin yuvarlak savunmamızdan geri dönüyor.

72-Ceza yayının hemen gerisinden kullandığımız serbest vuruşta Hakan Çalhanoğlu doğrudan kaleyi düşünüyor ancak barajı aşan top kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor.

70-Mutlak bir gol pozisyonundan yararlanamıyoruz! Oğuzhan Özyakup'un savunma arasına gönderdiği pası ceza sahası içinde kontrol eden Cenk Tosun kalecinin ileri çıktığını farkederek bekletmeden sağ ayağı ile vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak sol kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

69-Sarı mavililerde beşinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Goran Zakaric oyundan alınırken yerine Kenan Kodro oyuna dahil oluyor.

68-Gole çok yaklaşıyoruz! Sağ kanatta topla buluşan Cengiz Ünder ortasını altıpas sol çaprazına doğru gönderiyor. Bu noktaya hareketlenen Hakan Çalhanoğlu gelişine vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak kalenin hemen üzerinden dışarı gidiyor.

65-Ay yıldızlılarımızda ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Mahmut Tekdemir oyundan alınırken yerine Yunus Mallı oyuna dahil oluyor.

63-Müsabakanın üçte ikilik bölümü geride kalırken A Millilerimizin topla oynamadaki üstünlüğü devam ediyor.

60-Şener Özbayraklı topla birlikte ceza yayı sağ çaprazına sokuluyor ve ortasını uzak direğe doğru gönderiyor. Gelen topa savunma ile birlikte yükselen Cenk Tosun kafa vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak kalenin üzerinden dışarı gidiyor.

57-Kırmızı beyazlılarımız kısa paslarla rakip yarı alanda pozisyon üretmeye çalışıyor.

54-Hakan Çalhanoğlu'un pası ile ceza yayı sol çaprazının biraz gerisinde topla buluşan Ömer Bayram doğrudan kaleyi düşünüyor ancak meşin yuvarlak kalenin üzerinden farkla dışarı gidiyor.

50-Ceza yayı gerisinde topla buluşan Sanjin Prcic yerden şansını deniyor ancak meşin yuvarlak kalenin yanından dışarı gidiyor.

46-Konuk ekip Bosna Hersek ikinci yarıya 4 oyuncu değişikliği ile başlıyor. Ibrahim Sehic, Edin Dzeko, Miralem Pjanic ve Edin Visca oyundan alınırken yerlerine Asmir Begovic, Rijad Bajic, Sanjin Prcic ve Deni Milosevic oyuna dahil oluyor.

46-Ay yıldızlılarda ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Enes Ünal oyundan alınırken yerine Cenk Tosun oyuna dahil oluyor.

46-Müsbakanın ikinci yarısı A Millilerimizin vuruşu ile başlıyor.

45-Hakem Sergey Karasev'in düdüğü ile müsabaka devre arasına giriyor.

42-Ceza yayı sağ çaprazında topla buluşan Hakan Çalhanoğlu doğrudan kaleyi düşünüyor ancak meşin yuvarlak savunmaya çarparak kalenin sol tarafından dışarı gidiyor.

40-Gojko Cimirot topla birlikte sol taraftan ceza yayına sokuluyor ve sağ ayağının içi ile vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak kalenin hemen sağ tarafından dışarı gidiyor.

36-Ceza yayımızın hemen sol tarafından kullanılan serbest vuruşta Miralem Pjanic doğrudan kaleyi düşünüyor ancak meşin yuvarlak barajımızdan geri geliyor.

34-Oğuzhan Özyakup'un pası ile ceza yayı sol tarafında topla buluşan Hakan Çalhanoğlu sağ ayağının içi ile harika bir şut çıkartıyor ancak meşin yuvarlak kalenin hemen sağ tarafından dışarı gidiyor. Gole bir kez daha yaklaşıyoruz!

32-Gole çok yaklaşıyoruz! Sol çaprazdan ceza sahasına sokulan Hakan Çalhanoğlu havadan pasını ceza sahası içi sol çaprazına hareketlenen Oğuzhan Özyakup'a gönderiyor. Oğuzhan topla buluşur buluşmaz hemen yanındaki arkadaşı Enes Ünal'ı görüyor. Enes sağ ayağı ile bekletmeden vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak sağ kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

31-Müsabakanın üçte biri geride kalırken ay yıldızlılarımızın topla oynamadaki üstünlüğü devam ediyor.

28-Sağ çaprazda topla buluşan Cengiz Ünder doğrudan kaleyi düşünüyor ancak kaleci Ibrahim Sehic meşin yuvarlağı üst direğin hemen altından kornere çelmeyi başarıyor.

25-Ceza yayı gerisinde topla buluşan Hakan Çalhanoğlu yerden sert vuruyor ancak kaleci Ibrahim Sehic üzerine gelen meşin yuvarlağı iki hamlede kontrol etmeyi başarıyor.

22-Şener Özbayraklı sağ kanattan hareketleniyor ve son çizgiye inerek pasını altıpas sağ çaprazında bulunan arkadaşı Enes Ünal'a gönderiyor. Enes dönerek yerden vuruşunu yapıyor ancak savunmaya çarpan top ceza sahası içi sağ çaprazına doğru açılıyor. Bu noktada bulunan Hakan Çalhanoğlu gelişine yerden sert vuruyor ancak meşin yuvarlak kalenin hemen sağ tarafından dışarı gidiyor.

19-Hızlı gelişen atağımızda sağ kanattan hareketlenen Mahmut Tekdemir pasını ceza sahası içi sağ çaprazına hareketlenen Cengiz Ünder'i görüyor. Cengiz bekletmeden yerden vuruşunu yapıyor ancak top savunmadan geri geliyor.

18-Ceza sahamızın sol çaprazının gerisinde Cengiz Ünder topu rakibi Goran Zakaric'e kaptırıyor. Ceza sahasına giren Goran Zakaric sol çaprazdan yerden şansını deniyor ancak kalecimiz Sinan bir kez daha gole izin vermiyor.

15-Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Miralem Pjanic ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Gelen topa yükselen Ognjen Vranjes kafa vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak kalenin sol tarafından dışarı gidiyor.

14-Savunmada Çağlar Söyüncü'nün yaptığı hatayı değerlendiren Edin Dzeko ceza yayına sokularak pasını ceza sahası içi sağ çaprazına hareketlenen Edin Visca'ya gönderiyor. Edin Visca vuruşunu yapıyor ancak kalecimiz Sinan Bolat sağ köşeye uzanarak gole izin vermiyor.

11-Ay yıldızlılar kısa paslarla rakip yarı alanda pozisyon üretmeye çalışıyor.

8-Sol kanattan paslaşarak kullandığımız köşe vuruşunda topla buluşan Cengiz Ünder tekrar pasını Hakan'a veriyor. Hakan ceza yayı gerisine hareketlenen arkadaşı Oğuzhan Özyakup'a pasını gönderiyor. Oğuzhan Özyakup topla buluştuktan sonra sağ ayağı ile vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak kalenin üzerinden farklı bir şekilde dışarı gidiyor.

4-Hakan Çalhanoğlu'un pası ile sol kanatta topla buluşan Ömer Bayram son çizgiye inerek ortasını ön direğe doğru gönderiyor ancak meşin yuvarlak kaleci Ibrahim Sehic'de kalıyor.

2-Sağ kanattan gelişen atakta Edin Visca son çizgiye inmeden ortasını ön direğe doğru gönderiyor ancak savunmamız bu topu karşılamayı başarıyor.

1-Müsabaka konuk ekip Bosna Hersek'in vuruşu ile başlıyor.

-295'i resmi, 267'si özel olan bu maçlarda rakip filelere 741 gol gönderirken kalemizde ise 816 gol gördük.

-Ay yıldızlılarımız 563. kez sahaya çıkıyor. 95 yıllık tarihimizde 212 galibiyet, 219 mağlubiyet ve 131 beraberlik elde ettik.

-İki takım 6. kez karşı karşıya geliyor. Bu maçların 2'sini ay yıldızlılarımız kazanırken 2'sini sarı mavililer kazandı. 1 Müsabaka ise eşitlikle sonuçlandı. Ay yıldızlılarımızın kaydettiği 6 gole karşılık sarı mavililer 7 gol ile cevap verdi.

-Rize şehrimiz ilk kez kırmızı beyazlılarımıza ev sahipliği yapacak.

-Sergei Karasev'in yardımcılığını Igor Demeshko ve Alexey Lunev yaparken, karşılaşmanın dördüncü hakemi Halis Özkahya olacak.

-Rize Çaykur Didi Stadyumu'nda oynanacak müsabakada Rusya Futbol Federasyonu'ndan Sergey Karasev düdük çalacak.

  • A Millilerimiz hazırlık maçında Bosna Hersek ile karşı karşıya geliyor.

STAT: Çaykur Didi Stadı
HAKEM: Sergei Karasev
SAAT: 20:30

TÜRKİYE: Sinan, Şener, Kaan Ayhan, Çağlar, Ömer Bayram, Mahmut, Okay, Cengiz, Oğuzhan Hakan, Enes.
TEKNİK DİREKTÖR: Mircea Lucescu

BOSNA HERSEK: Begovic, Todorovic, Vranjes, Zukanovic, Kolasinac, Besic, Krunic, Visca, Milosevic, Duljevic, Bajic
TEKNİK DİREKTÖR: Robert Prosinecki

A Milli Futbol Takımımız hazırlık maçında Bosna Hersek ile mücadele edecek.

Rize’deki Çaykur Didi Stadı’nda sst 20:30'da oynanacak maçı Rusya Futbol Federasyonu’ndan Sergei Karasev yönetecek. Karasev’in yardımcılıklarını Igor Demeshko ve Alexey Lunev yapacakken, müsabakanın dördüncü hakemi ise Halis Özkahya olacak.

Bosna-Hersek ile 6. randevu
Türkiye ile Bosna-Hersek A Milli Takımlar düzeyinde bugüne kadar 5 kez karşı karşıya geldi. Bu maçların 2'sini ay-yıldızlılar kazanırken, rakip Bosna-Hersek 2 kez sahadan galip ayrıldı. 1 karşılaşma ise berabere bitti. Bu maçlarda Türkiye'nin 6 golüne Bosna-Hersek 7 golle karşılık verdi.

Rekabette eşitlik bulunuyor
Türk Milli Takımı, Bosna Hersek ile daha önce yaptığı 4'ü resmi, 1'i özel toplam 5 maçta kozlarını paylaştı.

Mücadelede geride kalan 5 maçtan 2'sini ay-yıldızlı ekip kazanırken, 2 karşılaşmayı da Bosna Hersek galip tamamlamayı başardı. Bir maç ise beraberlikle sona erdi.

Bu maçlarda toplam 6 gol atan ay-yıldızlı ekip, kalesinde ise 7 gol gördü.

Türkiye'de 3. maç
A Milli Takım, Bosna Hersek ile sahasında 3. maçına çıkacak.

İki ülke takımları arasında Türkiye'de yapılan 2 karşılaşmayı da ay-yıldızlı ekip kazanmayı bildi.

Türkiye, 2'si de İstanbul'da oynanan mücadelelerde 3 gol atarken kalesinde 1 gol gördü.

Ay-yıldızlı ekip, rakibiyle Bosna Hersek'te oynadığı 3 maçta ise 2 yenilgi ve 1 beraberlik aldı. Deplasmandaki maçlarda kalesinde 6 gol gören Türkiye, 3 kez ise gol sevinci yaşadı.

İlk maç Bosna Hersek'in
Türkiye ile Bosna Hersek tarihlerindeki ilk maçlarını 16 Ağustos 2000'de oynadı.

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da yapılan özel müsabakayı ev sahibi ekip 2-0 kazandı.

İki ekip arasındaki rekabetteki ilk gol Türkiye'de de uzun yıllar forma giyen Elvir Bolic'den geldi.

Son maç berabere
Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki son mücadele 9 Eylül 2009'da oynandı.

Bosna Hersek'in Zenica şehrindeki 19. Dünya Kupası Avrupa elemeleri 5. Grup mücadelesi Emre Belözoğlu ve Sejad Salihovic'in ilk yarıda attığı gollerle 1-1'lik eşitlikle sona erdi.

Mücadeledeki diğer maçlar
Mücadelenin ikinci maçı, 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde 2 Haziran 2007 tarihinde yine Saraybosna'da yapıldı. Maçtan ev sahibi Bosna Hersek 3-2 galip ayrılmayı bildi.

Türkiye, 21 Kasım 2007 tarihinde Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu son maçını Nihat Kahveci'nin golüyle 1-0 kazanarak, final biletini aldı.

TÜRKİYE - BOSNA HERSEK

STAT: Çaykur Didi Stadı
HAKEM: Sergei Karasev
SAAT: 20:30

TÜRKİYE: Sinan, Şener, Kaan Ayhan, Çağlar, Ömer Bayram, Mahmut, Okay, Cengiz, Oğuzhan Hakan, Enes.
TEKNİK DİREKTÖR: Mircea Lucescu

BOSNA HERSEK: Begovic, Todorovic, Vranjes, Zukanovic, Kolasinac, Besic, Krunic, Visca, Milosevic, Duljevic, Bajic
TEKNİK DİREKTÖR: Robert Prosinecki

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle