Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNCEL

TRT Diyanet'te Fethullah Gülen'in güftelediği şarkı yayınlandı

TRT World ekranlarında büyük bir skandala imza atılarak, FETÖ ele başı Fethullah Gülen'in güftelediği şarkıya yer verildi. Eserin yayınlandığı anlarda ekranda "Güfte sahibi: Fethullah Gülen" yazması ise dikkat çekti.

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılına girilirken TRT Diyanet’in geçen ay skandal bir yayına imza attığı ortaya çıktı. Kamu kurumu olan TRT, Gülen Cemaatinin bir numaralı ismi Fethullah Gülen’in güftesini yaptığı “Bulanlar Hakkı Buldu” isimli eseri sahneledi ve 22 Haziran’daki bu yayında Gülen’in ismi de açıkça ekranda yer aldı.Birgün'ün haberine göre, TRT Diyanet’teki skandalı değerlendiren CHP’nin RTÜK Üst Kurul üyesi İlhan Taşcı, “Kripto FETÖ’cüler iş başında” dedi. Skandal yayın hakkında konuşan Taşçı, şunları söyledi:“TRT Diyanet, yurttaşların parası ile finanse edilip TRT ile sözleşme yaparak yayın yapan bir televizyon kurumu. Amacı da halkı dini konularda bilgilendirmek.

Söz konusu 22 Haziran tarihli kayda baktığımızda ise tablo oldukça vahim. Görünün o ki FETÖ Pensilvanya’da firarda, güftesi Diyanet’in kanalında. FETÖ ile mücadele edildiği söylenirken, neredeyse her gün operasyon düzenlenirken, nasıl oluyor da TRT Diyanet kanalında Fethullah Gülen’in güftesi yayınlanabiliyor. Hem de darbe girişiminin seneyi devriyesinde. Kimden güç alıp bu yayına cesaret ediyorlar?Anlaşılan o ki kripto FETÖ’cüler işbaşında.

Devletin kanalında FETÖ’nün bir numarası güftesiyle resmen “ben buradayım mesajı" veriyor. Eğer terörle mücadale ise FETÖ’nin bir numarasının güftesini yayınlayanlar hakkında derhal işlem yapılmalıdır.Darbe girişiminin yankıları ve tartışmaları hala sürerken örgütün bir numarası devletin kanalında boy gösterebiliyorsa bu mücadelede en hafif deyimiyle bir eksiklik var." yeniçağ

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle