Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SPOR

Trabzonspor Fenerbahçe maçı CANLI YAYIN/Maçta 3 gol var/Maç bitti

Trabzonspor - Fenerbahçe maçının canlı anlatımı İnternethaber'de... Ligin son dört haftasında 3 beraberlik ve 1 beraberlik alan Trabzonspor ile Phillip Cocu'nun görevine son verilmesinin ardından teknik direktörlüğe getirilen Erwin Koeman ile çıktığı son 3 maçta da bileği bükülmeyen Fenerbahçe karşı karşıya geliyor. Bu maç öncesinde Trabzonspor'un 16, Fenerbahçe'nin ise 13 puanı bulunuyor.

TRABZONSPOR;2-1;FENERBAHÇE

90-Maçta son düdük geldi

90-Topsuz alanda kaleci Uğurcan Çakır'a sert müdahalede bulunan Yiğithan Güveli, sarı kart görüyor.

90-Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır, vakit geçirmeye yönelik hareketleri nedeni ile sarı kart görüyor.

90-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Mehmet Ekici geçiyor. Mehmet Ekici'nin ortası ile ön direkte buluşan Islam Slimani'nin kafa vuruşu farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.

90-Sol kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Mehmet Ekici geçiyor. Mehmet Ekici'nin ortasını Hüseyin Türkmen kafayla kornere uzaklaştırıyor.

90-Trabzonspor, karşılaşmadaki son oyuncu değişikliği hakkını Abdülkadir Ömür'ün yerine Olcay Şahan'ı oyuna alarak kullanıyor.

90-İkinci yarının sonuna en az 4 dakika ilave ediliyor.

90-Fenerbahçe takımı karşılaşmadaki son oyuncu değişikliği hakkını Mauricio Isla'nın yerine Yiğithan Güveli'yi oyuna alarak kullanıyor.

90-Sol kanattan hızlı bir şekilde atağa kalkmak isteyen Elif Elmas, Joao Pereira'nın arkadan yaptığı sert müdahale ile yerde kalıyor. Bu pozisyonda Joao Pereira, sarı kart görüyor.

87-Ogenyi Onazi'nin kendisine yaptığı faulün ardından rakibi ile tartışmaya giren Michael Frey, sarı kart görüyor.

87-Fenerbahçe yarı alanının ilk metrelerinde Michael Frey'e sert müdahalede bulunan Ogenyi Onazi, sarı kart görüyor.

85-Direkten dönen topla altıpas içerisinde buluşan Barış Alıcı için ofsayt bayrağı kalkıyor.

85-Savunmanın uzaklaştırmak istediği topla ceza sahası yayının hemen dışında sol çaprazda buluşan Michael Frey'in çektiği şuta son anda kaleci Uğurcan Çakır müdahale ediyor, üst direğe de çarpan top oyun alanına geri dönüyor.

84-Trabzonspor, karşılaşmadaki ikinci oyuncu değişikliği hakkını Yusuf Yazıcı'nın yerine Batuhan Artarslan'ı oyuna alarak kullanıyor.

82-Fenerbahçe'nin attığı golde asisti yapan isim Barış Alıcı oluyor.

82-GOOOLL!! Fenerbahçe, Michael Frey'in attığı golle skoru 2-1 yapıyor. Andre Ayew'in sol kanattan ceza sahası içerisine gönderdiği pasla buluşan Barış Alıcı, hiç bekletmeden pasını Michael Frey'e gönderiyor. Frey'in gelişine çektiği şut kaleci Uğurcan Çakır'ın sağından ağlarla buluşuyor.

75-Trabzonspor'un attığı 2. golde asisti yapan isim Abdülkadir Ömür oluyor.

75-GOOOLL!! Trabzonspor, Jose Sosa'nın attığı golle farkı 2'ye çıkarıyor. Abdülkadir Ömür'ün pası ile sol çaprazda topla buluşan Jose Sosa'nın ceza sahasının hemen dışından çektiği şut kaleci Harun Tekin'in solundan ağlarla buluşuyor.

74-Yusuf Yazıcı'nın ceza sahası dışından sağ çaprazdan çektiği şutu kaleci Harun Tekin kornere uzaklaştırıyor.

73-Aynı dakika içinde Fenerbahçe takımında Barış Alıcı, Mathieu Valbuena'nın yerine karşılaşmaya dahil oluyor.

73-Trabzonspor takımı bu dakikada karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Anthony Nwakaeme oyundan çıkarken yerine Caleb Ekuban giriyor.

70-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Mathieu Valbuena geçiyor. Valbuena'nın ortasını Trabzonspor savunması ön direkte kafayla uzaklaştırıyor.

69-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Jose Sosa geçiyor. Sosa'nın ortasını ön direkte Michael Frey kafayla uzaklaştırıyor.

67-Abdülkadir Ömür'ün pası ile ceza sahası dışında sağ çaprazda topla buluşan Hugo Rodallega'nın çektiği şut farklı şekilde yandan dışarı çıkıyor.

65-Mehmet Ekici'nin ceza sahası dışından sağ çaprazdan çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.

61-Sağ çaprazdan topla birlikte ceza sahası içerisine giren Abdülkadir Ömür, aşırtma bir vuruşla şansını deniyor ancak kaleci Harun Tekin bu şuta son anda dokunuyor ve top üst direğe çarpıp oyun alanına geri dönüyor.

60-Fenerbahçe takımı karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliği hakkını Mehmet Topal'ın yerine Mehmet Ekici'yi oyuna alarak kullanıyor.

59-Yusuf Yazıcı'nın pası ile ceza sahası içerisinde sol çaprazda topla buluşan Filip Novak, Martin Skrtel'dan sıyrıldıktan sonra şutunu çekiyor ancak bu şut az farkla üstten dışarı çıkıyor.

58-Savunmanın kaptırdığı topla sağ kanatta buluşan Abdülkadir Ömür, ceza sahasının hemen dışından yerden şutunu çekiyor ancak bu şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.

57-Anthony Nwakaeme'nin pası ile ceza sahasının hemen içerisinde sol çaprazda topla buluşan Filip Novak'un yerden çektiği şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.

54-Ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Elif Elmas'ın çektiği şut Filip Novak'tan dönüyor.

53-Savunmadan seken topla ceza sahası yayı içerisinde topla buluşan Ogenyi Onazi'nin çektiği şutu kaleci Harun Tekin kurtarmayı başarıyor.

51-Joao Pereira, bu sezon ligdeki 5. asistini yapıyor.

50-GOOOLL!! Trabzonspor, Filip Novak'ın attığı golle 1-0 öne geçiyor. Yusuf Yazıcı'nın pası ile sağ kanatta buluşan Joao Pereira, ortasını arka direkte bulunan Filip Novak'a yapıyor. Novak'ın kafa vuruşunda top kaleci Harun Tekin'in solundan ağlarla buluşuyor.

46-İkinci yarı Trabzonsporlu futbolcuların santra vuruşu ile başlıyor.

45-Halil Umut Meler'in düdüğü ile karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 eşitlikle sona eriyor.

45-Abdülkadir Ömür'ün pası ile ceza sahası içerisinde sağ çaprazda buluşan Yusuf Yazıcı'nın çektiği şutu kaleci Harun Tekin kurtarmayı başıyor.

45-Elif Elmas'ın pası ile ceza sahası yayının hemen dışında topla buluşan Mathieu Valbuena'nın çektiği şut farklı şekilde yandan dışarı çıkıyor.

45-İlk yarının sonuna en az 4 dakika ilave ediliyor.

41-Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Jose Sosa geçiyor. Sosa'nın ortasını Hugo Rodallega, kafayla Filip Novak'a indiriyor ancak Filip Novak topla buluştuğu anda yan hakem ofsayt bayrağını kaldırıyor.

40-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Jose Sosa geçiyor. Sosa'nın ortasını Fenerbahçe savunması ön direkte uzaklaştırıyor.

38-Abdülkadir Ömür'ün havadan gönderdiği pas ile ceza sahasının hemen içerisinde sağ çaprazda buluşan Joao Pereira için ofsayt bayrağı kalkıyor.

34-Ogenyi Onazi'nin pası ile ceza sahası dışında sağ çaprazda topla buluşan Yusuf Yazıcı'nın çektiği şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.

34-Abdülkadir Ömür'ün pası ile sağ kanatta buluşan Joao Pereira'nın ortasını Fenerbahçe savunması uzaklaştırıyor.

30-Filip Novak'ın kafayla indirdiği topla ön direkte buluşan Hugo Rodallega'nın kafa vuruşu kaleci Harun Tekin'de kalıyor.

29-Yusuf Yazıcı'nın ceza sahası dışından sağ çaprazdan çektiği şut farklı şekilde yandan dışarı çıkıyor.

26-Kazanılan penaltı vuruşu için topun başına Hugo Rodallega geçiyor. Rodallega'nın kalenin soluna çektiği şutu Harun Tekin kurtarmayı başarıyor.

25-Penaltı pozisyonuna sebep olan Islam Slimani, sarı kart görüyor.

24-Kazanılan serbest vuruşta topun başına Yusuf Yazıcı çekiyor. Yusuf Yazıcı'nın çektiği şuta barajda bulunan Islam Slimani eli ile müdahale ediyor ve hakem Halil Umut Meler, Trabzonspor lehine penaltı kararı veriyor.

22-Hızlı gelişen Trabzonspor atağında sağ çaprazdan ceza sahası içerisine girmek isteyen Abdülkadir Ömür, Elif Elmas'ın yaptığı müdahale ile yerde kalıyor. Trabzonspor, tehlikeli bir yerden serbest vuruş kullanacak.

20-Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Yusuf Yazıcı geçiyor. Yusuf Yazıcı'nın ortasını savunmasına yardıma gelen Islam Slimani kafayla uzaklaştırıyor.

18-Joao Pereira'nın ceza sahasının hemen dışından sağ çaprazdan çektiği şut Martin Skrtel'dan dönüyor.

17-Islam Slimani'nin indirdiği topla ceza sahasının hemen içerisinde topla buluşan Mathieu Valbuena'nın gelişine çektiği şut farklı şekilde yandan dışarı çıkıyor.

15-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Mathieu Valbuena geçiyor. Valbuena'nın ortasına kimse dokunamıyor ve top ters kanattan taca çıkıyor.

10- dakika: Hugo Rodallega'nin pası ile ceza sahasının hemen dışında sol çaprazda topla buluşan Anthony Nwakaeme'nin çektiği şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.

8-Ceza sahası yayı dışında sağ çaprazda topla buluşan Yusuf Yazıcı'nın çektiği şut az farkla üstten dışarı çıkıyor.

5- dakika: Sağ kanatta topla buluşan Joao Pereira, ceza sahasına girer girmez ortasını yapıyor ancak bu orta kaleci Harun Tekin'de kalıyor.

3-Sağ kanatta topla buluşan Joao Pereira, ceza sahasına girer girmez ortasını yapıyor ancak bu orta kaleci Harun Tekin'de kalıyor.

1-Karşılaşma Fenerbahçeli futbolcuların santra vuruşu ile başlıyor.

-Fenerbahçe'de ise Hasan Ali Kaldırım ve İsmail Köybaşı, sarı kart ceza sınırında bulunan isimler.

-Trabzonspor'da Ogenyi Onazi, bu maçta sarı kart görmesi durumunda gelecek hafta Kayserispor deplasmanında forma giyemeyecek.

-12 maç sonunda ligde 11 golü bulunan Fenerbahçe'nin en golcü ismi ise 3 golle Andre Ayew. Ayew'i 2 golle Michael Frey takip ediyor. Mathieu Valbuena da 1 gol, 2 asistlik katkısı ile dikkat çeken bir diğer isim.

-12 maçta rakip filelere 19 gol gönderen Trabzonspor'un en golcü ismi 6 golle Hugo Rodallega. Rodallega'yı 2'şer golle Anthony Nwakaeme ve Filip Novak takip ediyor. Joao Pereira da yaptığı 4 asistle takımının en çok gol pası veren ismi.

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Trabzonspor sahasında Fenerbahçe'yi konuk ediyor.

Medical Park Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak mücadelede hakem Halil Umut Meler düdük çalacak. Karşılaşma beIN SPORTS HD1'den naklen yayınlanacak.

Ligde son 4 maçtır kazanamayan ve son olarak Evkur Yeni Malatyaspor karşısında farklı mağlup olan Trabzonspor bu karşılaşmaya mutlak galibiyet parolası ile çıkıyor. Ünal Karaman'ın öğrencileri sahasında rakibini mağlup ederek taraftarını sevindirmek istiyor.

Ligde son olarak Aytemiz Alanyaspor'u 2-0 mağlup eden Fenerbahçe yükselen form grafiği ile dikkat çekiyor. Erwin Koeman'ın öğrencileri Trabzonspor deplasmanından da istediği sonucu alarak çıkışlarını sürdürmek istiyor.

Senol Güneş Stadyumu'nda oynanacak karşılaşmada iki takım 91. kez karşılaşacak. Daha önce oynanan 90 maçta Fenerbahçe'nin 37, Trabzonspor'un ise 22 galibiyeti bulunuyor. 31 maçta ise eşitlik bozulamadı.

Sakat ve cezalı isimler
Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak'ın daha önce kadro dışı bırakıldığı Trabzonspor'da milli takım kamplarından Juraj Kucka ve Seyedmajid Hosseini de sakat döndü ve Fenerbahçe karşısında görev alamacak.

Sarı-lacivertlilerde Galatasaray derbisinin ardından ceza alan Jailson Marques Siqueira ve Roberto Soldado ile sakatlıkları süren Alper Potuk, Şener Özbayraklı, Tolga Ciğerci ve Oğuz Kağan Güçtekin, Trabzonspor karşısında forma giyemeyecek.

TRABZONSPOR - FENERBAHÇE

STAT: Medical Park Stadı
SAAT: 19.00
HAKEM: Halil Umut Meler
YAYIN: beIN SPORTS HD1

TRABZONSPOR: Uğurcan Çakır, Pereira, Zargo Toure, Mustafa Akbaş, Novak, Onazi, Sosa, Vahid Amiri, Abdülkadir, Yusuf Yazıcı, Rodallega
TEKNİK DİREKTÖR: Ünal Karaman

FENERBAHÇE: Harun, Isla, Neustaedter, Skrtel, Hasan Ali, Mehmet Topal, Eljif Elmas, Andre Ayew, Valbuena, Frey, Slimani
TEKNİK DİREKTÖR: Erwin Koeman

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle