Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SİYASET

Temel Karamollaoğlu'nun eşi nasıl müslüman olduğunu anlattı!

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu ve ailesi evinin kapılarını bir televizyon kanalına açtı. Karamollaoğlu'nun eşi Ayşe Karamollaoğlu nasıl müslüman olduğunu anlattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu ve ailesi evinin kapılarını bir televizyon kanalına açtı. Karamollaoğlu'nun eşi Ayşe Karamollaoğlu nasıl müslüman olduğunu anlattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu ve ailesi evinin kapılarını Ramazan Bayramı’nda bir televizyon kanalına açtı. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Temel Karamollaoğlu, eşi Ayşe Karamollaoğlu, çocukları Ömer Karamollaoğlu, kızları Zeynep ve Meryem, torunları Hacer, Meryem Lina ve Hatice Rima, sorulan soruları samimiyetle cevapladı.

Seçimin anahtar partisi rolündeki Saadet Partisi’nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu'nun ailesi kendisini anlattı. Karamollaoğlu'nun eşi ise onunla nasıl tanıştığını ve İslam'ı nasıl kabul ettiğini anlattı.

AYŞE KARAMOLLAOĞLU NASIL MÜSLÜMAN OLDU? Nasıl Müslüman olduğunu anlatan Ayşe hanım, “Temel bey evlenmeden önce benim Müslüman olmamı istemişti. Bana çok kitap verdi ve ben okudum. Hristiyanlıkta cevap alamadığım şeylerin cevabını İslam’da buldum. Cevaplarımı bulunca rahatladım. Müslüman oluşum benim için yavaş yavaş, sindire sindire oldu” dedi.

KARAMOLLAOĞLU AİLESİ BANA ÇOK İYİ DAVRANDI: Ayşe Karamollaoğlu “Ailemiz içerisinde küslük, kavga bunları hiç bilmiyoruz, elhamdülillah hiç yaşamadık. Türkler çok sıcakkanlı, güler yüzlü ve misafirperverler. Karamollaoğlu ailesi bana çok iyi davrandı. Temel Bey’in annesi hiçbir zaman bana kaynanalık yapmadı, sert konuşmadı” diyerek Karamollaoğlu ailesine geldiği için kendisini şanslı hissettiğini söyledi.

ANNEMİN MÜSLÜMAN OLMASINDA TEMEL BEY’İN ETKİSİ VARDIR: Anne babasının Temel Karamolloğlu’nu çok sevdiğini belirten Ayşe hanım, “Annemle, Temel bey uzun uzun sohbet ederlerdi, dünya problemlerini konuşurlardı ve Temel bey her konuyu İslam’a getirirdi. Annem en son İslam’ı kabul etti, Müslüman oldu. Ben inanıyorum ki bunda Temel beyin sıkılmadan anlatmasının etkisi vardı” ifadelerini kullandı.

EŞİ İLE İLGİLİ HABERLERE YANIT: Bazı gazetelerde çıkan eşinin İngiliz asıllı olmasına yönelik haberlere de yanıt veren Temel Karamollaoğlu, “Ayşe Hanım da ben de bu haberlere hiç ama hiç bakmıyoruz. Bu konuların hiçbir tanesinin ne sosyal medyada ne gazetelerde okuma ihtiyacı duymadım. Bundan dolayı da cevap verme ihtiyacı da duymadım. Çünkü cevap vermek ona bir statü kazandırmak manasına geliyor” ifadelerini kulandı.

AYŞE KARAMOLLAOĞLU: ACIYORUM ONLARA “Söz sahibine aittir” diyen Karamollaoğlu’nun eşi Ayşe Karamollaoğlu'nun ise “Acıyorum onlara. Haberiniz yok benim kangal köpeğim var” diyerek gülmesi dikkat çekti.

ANKARA'YA İLK GELDİĞİMDE ZORLANDIM: Ankara'ya ilk geldiğinde zor günler geçirdiğini ancak kısa sürede alıştığını belirten Ayşe Karamollaoğlu, "Ayşe Karamollaoğlu: Ankara'ya ilk geldiğimde Ankara çok kuru geldi. Hele Ankara'dan sonra. Zordu tabii. Kültür bambaşkaydı. Başka memlekete değil de başka dünyaya geldim sandım. Şimdi İstanbul ile Avrupa aynı. Zordu ama oldu. "Allah bize lütufta bulundu. Çok şanslıyım. Dışarıdan duyuyoruz. Aileler küsmüş. Küslük, kavga hiç olmadı bizde. Allah nazardan da saklasın.

BABAMIN ZİHNİMDE YER EDEN SÖZÜ: ‘MÜSLÜMAN YALAN SÖYLEMEZ: Karamollaoğlu’nun küçük kızı Zeynep ailesini “Annem ve babamızın hayatımızdaki en büyük etkileri bizi dünyaya açmaları oldu. Biz ümmet hissini yaşayarak büyüdük. Dar çerçeveden değil anne babamın verdiği geniş çerçeveden bakmak nasip oldu. Annem edebe özen verirdi. Babamın zihnimde yer eden sözü ‘Müslüman yalan söylemez’ sözüdür” ifadeleriyle anlatırken torun Hacer ise, dedesi için “Dedemin hep masasında çalıştığını hatırlıyorum” ifadelerini kullandı.

BABAMIZ İYİ İNSAN OLMANIN KIYMETLİ OLDUĞUNU ÖĞRETTİ: Temel Karamollaoğlu’nun oğlu Ömer Karamollaoğlu, “Babamız iyi insan olmanın kıymetli olduğunu öğretti. Allah kendisinden razı olsun” derken kızı Meryem hanımefendi ise Karamollaoğlu’nun “Sadece dünya görüşü olarak değil, manevi açıdan da çok örnek bir insan” diyerek anlattı.

BİRÇOK ŞEYİ DEDEMİN SOHBETLERİNDEN ÖĞRENDİM: Torun Meryem Lina dedesi Temel Karamollaoğlu için “Birçok şeyi dedemlerin sohbetlerinden öğrendim. Dedem her zaman sonuna kadar dinler öyle cevap verir. Ben ondan çok şey öğrendim. Ben bilmediğim deyim bile sorsam dedem özenle cevap verir, en küçük ayrıntısına kadar anlatır” dedi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle