TEŞKİLAT HABER

Tekirdağ Müftüsü İpek Göreve Başladı

Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek Göreve Başladı

Amasya İl Müftülüğü'nden son İl Müftüleri Kararnamesi Tekirdağ'a tayin olan il müftüsü İsmail İpek görevine başladı. Müftü İpek ilk mesaj olarak; " Tüm Tekirdağ yönetici ve halkımızın yeni yılını kutlayarak, sağlık ve mutluluk dilekleriyle dua ve alakalarını bekliyorum" dedi.

İSMAİL İPEK KİMDİR

1957 Çankırı Ilgaz doğumlu, ilk öğrenimini Ilgaz’da, İmam-Hatip lisesi’ni Çankırı’da, Yüksek İslam Enstitüsü'nü İstanbul'da bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Arapça Bölümününden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tasavvuf Anabilim Dalı'nda yüksek Lisans yaptı.

1976 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak başladığı çalışma hayatında Ilgaz Tekke Camii Müezzin-Kayyımlığı, İstanbul Eminönü Müftülüğüne bağlı Hızırbey Cami’inde İmam-Hatiplik, Çankırı Ovacık, Erzurum Karayazı, Zonguldak Devrek ve İstanbul Fatih'te İlçe Müftülükleri, İstanbul Müftü Yardımcılığı, Almanya Offenbach ve Düren'de din görevliliği ile Hannover'de Din Hizmetleri Ataşeliği yaptı. 24.06.2011- 23.12.2016 tarihleri arasında Amasya İl Müftüsü olarak görev yaptı. 02.01.2017 tarihinde Tekirdağ il Müftüsü olarak göreve başladı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle