DİYANET, ANALİZ

TDV'den dünyaya bir damla hayat

Türkiye Diyanet Vakfı sosyal medya üzerinden yeni bir kampanya başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı kanayan yüreklerin acısını dindirme gayreti her daim devam ederken saat başı farklı bir yarayı sarıyor.
Yaptığı sosyal projeler ile tüm dünyaya iyiliği, sevgiyi, barışı, huzuru ve en önemlisi paylaşmayı anlatan TDV yüreklere bir damla su olup akıyor. Doğu Afrika'dan, Arakan'dan Somali'den Suriye'den kopan her haykırışa anında cevap veriyor. Maddi manevi desteklerini ulaştırıyor iyilik severler ile iyiliğe muhtaçlar arasında gönül köprüsü kuruyor. Akan kanı durdurmaya gücü yetmese de kanayan yüreklerin acısını dindirmeyi başarıyor.

TDV sosyal projeleri ile her daim farkındalık oluşturmayı başarırken sosyal medya üzerinden kitlelere ulaşıp toplumsal bilinç oluşturuyor. TDV kendi açtırdığı resmi hesaplarından hatchteklerle insanları kampanyalara davet ediyor. Bugün açtığı #dünyayabirdamlahayat ile mazlumların yanında olmaya devam ediyor. Her alanda farklı çalışmalar yapan TDV sosyal medyayıda ihmal etmiyor.

TDV"Hayat okyanusundan içmeye hak kazanmış bir insan, küçük ırmağınızdan da bir bardak su alabilir" diyerek yeni bir kampanya başlattı. #dünyayabirdamlahayat

Yaşanan yağmur azlığı sebebiyle zor günler geçiren ve ciddi bir kuraklıkla yüz yüze kalan Doğu Afrika’nın yoksul ülkelerinden biri olan Zimbabve’nin Bulawayo, Norton, Buhera, Marondera ve Mt. Darwin bölgelerinde ihtiyaç sahibi insanlara gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan 88,5 ton yardım ulaştırdı.

Bunun yanı sıra Suriye'de zor şartlar altında yardıma muhtaçlara ulaşıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. işte TDV sosya medya üzerinden paylaştıkları.Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle