Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

DÜNYA, ANALİZ

Suriye'de kimyasaldan ölenler tekrar canlandı

İkinci bir Irak ve Kimyasal yalanı olmasın

Ortadoğuda yaşanan açılar yıllardır aralıksız devam ediyor. ABD'nin 2003'te Irak işgalinden önce kamuoyuna duyurduğu kimyasal silah var bu kabul edilemez yalanları geçen 10 yıldan sonra yine aynı ülkenin hükümet sözcüsü tarafından ya aslında orada Irak'ta kimyasal silah yoktu yanlış anlamışız itirafı ve yalan beyanları neticesinde 3 milyon insan öldü ve parçalanmış mezhepsel iç savaşların içinde çırpınan bir Irak enkazı bırakılmış oldu.

Yine aynı Amerika Birleşik Devleti yıllardır iç savaşın devam ettiği Suriye'de kimyasal silah var ve Rejim güçleri bunu sivilleri katletmek için kullanıyor deyip bombardıman başlattı. Peki sormak gerekmez mi eyy ABD Esad ve güçleri yıllardır Varil bombaları ile halkı katlederken neredeydin diye. İkinci bir soru bu kimyasal saldırı da Irak'ta söylediğiniz yalanlar gibi çıkmasın neyse uzatmadan sosyal medyaya düşen kimyasal silahtan ölenler tekrar canlandı videosu herkesi bir kez daha düşündürmeye itti.

Suriye rejiminin kimyasal silah ile vurduğu kişilerin, mucizevi bir şekilde canlanması herkesi hayrete düşürdü açıklamaları ile paylaşılan videoda kefenlere sarılmış cesetler canlanıyor ve hatta bir birlerine gülüp geçiyorlar.

Özetle diyeceğim o Kimyasal silah kullanılıp kullanılmadığını teyit edecek merci elbette biz değiliz ülkemizin yetkili organları ama sosyal medyada dolanan bu görüntüleri de unutmamak gerekir. İkinci bir Irak kimyasal oyununa şahit olmak istemiyoruz, ABD'nin ikiyüzlü siyasetine yine güvenip aldanmayalım tavsiyesi halk arasında konuşuluyor hemde yüksek sesten deyip takdiri ilgililere bırakalım.

İşte sosyal medyada dolaşan o görüntü...

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle