YEREL

Sultanahmet Camii'nde 5 Bin Kişiye Aşure İkram Edildi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen organizasyonla Sultanahmet Camii avlusunda öğle namazı çıkışı sonrası 5 bin kişiye aşure ikram edildi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen organizasyonla Sultanahmet Camii avlusunda öğle namazı çıkışı sonrası 5 bin kişiye aşure ikram edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye genelinde 13 ilde vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Muharrem Ayı nedeniyle dağıtılan aşureler İstanbul'da da Sultanahmet Camii avlusunda vatandaşa ikram edildi.
Öğle namazının ardından cami avlusu ve avlu çıkışı olmak üzere iki farklı noktada kurulan çadırların önünde vatandaşlar ve turistler uzun kuyruklar oluşturdu. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver tarafından 5 bin kişilik aşure vatandaşlara ikram edildi. Aşure kazanlarına ise yapılan cumhurbaşkanlığı logosu da dikkat çekti.

"Yurdun bir çok yerinde aşure dağıtılıyor"
Aşure dağıtımı ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı organizasyonun 5 yıldır yapıldığını ifade ederek, "Son 5 yıldır düzenli olarak Sayın Cumhurbaşkanımız hem İstanbul'da hem de yurdun değişik yerlerinde Aşure Günü münasebetiyle halkımıza aşure ikram ediliyor. Bu yıl da 13 ilimizde 14 farklı noktada halkımıza aşure dağıtacağız. Arkadaşlarımız yurdun bir çok yerinde şu anda halkımıza aşure dağıtıyor. Daha önce Eyüpsultan Camisinde bir organizasyon yapmıştık. Bu kez Sultanahmet Camisinde hem halkımıza hem burada bulunan yabancı misafirlerimize, kültürümüzü ve değerlerimizi tanıtmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenledik" dedi.
Aşuresini alıp cami avlusunda bulunan çimenlerde aşureden tadan vatandaşlar da beğenilerini dile getirdi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle