Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

ANALİZ

Süleymancılara operasyon mu geliyor?

Süleyman efendi cemaatine yönelik operasyonel tim hız kesmiyor.

Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birini geride bıraktı. Sonuçları tahmin edildiği gibi cikan seçim muhafazakar Ak Parti iktidarinin Muktedir baskani Recep Tayyip Erdogan'in baskanliga seçilmesi ile sonuçlandı. Her nekadar seçim haberleri arasında kaybolup gitsede çok önemli bir konu ulke gundeminde yer etmeye başladı. Süleyman Efendi cemaati'ne muntesip birkac kisi arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşması ilgili kurum ve kişiler arasında bomba etkisi yaşattı. Bazı sosyal medya hesapları Süleymancılara operasyon için harekete geçildiğini söylüyerek fitneye benzin döker tarzda olaya yaklaşıyor. Özellikle derin yapıların cemaatleri bir bir bitirme arzusu meydandayken bu planlara destek mahiyetinde muhafazakar görüşlü hesaplardan operasyon başlatılacağı iddiaları dillendiriliyor.

Aslında biraz geriye gidecek olursak bazı medya kuruluşlarında Süleymancı olarak bilinen yapiya yönelik başlatılan şeytanlaştırma kampanyaları hız kesmeden devam ediyordu. Ancak 25 Haziran sabahında medyaya düşen bir ses kaydı dosyası ilgililer arasında bomba etkisi oluşturdu. Ses kaydında Süleymancılar cemaatine mensup olduğu iddia edilen iki kişi arasında geçen bir konuşmada Süleymancıların Cumhur ittifakı ve Cumhurbaşkanına değilde İyi parti ve Meral Akşener'e destek verilmesi oy atılması yönünde tenbihler içeriyor. Dilerseniz hem o ses kaydını hemde yaşananları bir kez daha hatırlayalım..

Ne yaşanmıştı.....

(Süleymancılar'ın Alihan Kuriş liderliğindeki kolu kamuoyuna, seçimde Cumhur İttifakı'nı (AK Parti-MHP) destekleyeceği imajı verirken cemaat mensuplarına gizliden gizliye İYİ Parti ve Meral Akşener'e oy vermeye yönlendirdiği ortaya çıktı. Süleymancıların olay ses kaydını bugün internethaber.com yazarı Süleyman Özışık gündeme getirmişti.

Ses kasetindeki konuşma Alihan Kuriş önderliğindeki Süleymancılar cemaatinin üst kademe yöneticilerinden biriyle cemaate mensup bir mürid arasında geçiyor. Cemaatin "büyüklerinden" Süleyman isimli şahısı arayan kişi kime oy vereceklerini sorunca Meral Akşener'e oy verilecek talimatı ile karşılaşıyor. Arayan kişi Akşener'e oy vermek istemediğini söyleyince cemaat büyüğüne isyan ederek, "FETÖ bizi parayla satın aldı, sakın bana dini bir gerekçe söyleme" çıkışında bulunuyor.

İYİ Parti'ye oy vermezsek ne olur?

Ses kaydında arayan kişi "Peki buna uymazsak günah olur mu?" diye sorunca karşı taraftaki kişi "Vallahi o zaman kaybeden sen olursun. Yani öteki alemde Allah üstadımızı sana gönderdiğinde ne diyeceksin?"diyor.)

SÜLEYMANCILAR TERÖR ÖRGÜTÜ YAPILMAK MI İSTENİYOR?

Yukarda bahsettiğimiz detaylara devam edecek olursak, cemaatlere yönelik operasyonların seçim öncesinde olduğu gibi seçimden sonrada devam edeceği görünüyor. İsmailağa, Furkan hareketi lideri Kuytul, Sosyal Doku Vakfı Nurettin Yıldız, Mahmud efendi, Menzil grubu, Habeşiler grubu gibi bazı guruplar benzeri haberlerle gündem oldular.

Cemaatlere yönelik bu şeytanlaştırma işini çok iyi yapan bazı cevreler seçimden sonra ilk fişeği Süleymancılar üzerine attı, ve ses kaydı ile bir operasyonel zemine getirmeye çalışılıyor. Nitekim ses kaydının gerçekten o cemaat mensupları arasında geçip geçmediği kesin dahi olmazken medyada infaz timleri harekete geçti. Sonuç olarak bu görünenlerden yola çıkarak elimize nur topu gibi yeni bir hedefimiz olacak mı düşüncesi bir çok vatandaşın aklında. Bu tarz konuların en rahat tartışıldığı mecra sosyal medyada Süleymancılara yönelik operasyonların başlayacağını bu tarz ses dosyalarının birer zemin hazırlama olduğunu ve hatta bazı hesapların yapılacak operasyonların ismini dahi vermesi analizimizi teyit eder nitelikte. Süleymancılara yönelik hazırlanan operasyon adının SÜTÖ olarak belirlendiği iddialar arasında.

Hülasa.......

Yazılıp çizilen onca şeyin sadece bir iddiadan ibaret olduğunu unutmamak lazım. Ses dosyasının o cemaat mensuparına ait oldup olmadığı da bir iddiadan ibaret. Bütün bunları gözönünde bulundurup ülke olarak müslümanların önce şeytanlaştırılıp sonrada bir bir yok edilmesine rızamızın olmadığını ifade edelim. Bu yapılacak olanlar hangi cemaate yapılırsa yapılsın bir müslüman olarak kabullenecek bir durum değildir. Daha önce cemaatlerin veya müminlerin bir araya gelmemesi gelememesi ile yaşanılan sıkıntıları hatırlayıp müslümanları kenetlenmeye ve ahir zaman fitnelerine karşı yek vücut olmaya davet yegane önceliktir. Tabii ki cemaatlerin arasına sızmış kötü niyetli kişilerin ayıklanması bu sürecin kazanımı olacaktır. Sosyal medyada toptancı bir anlayışla tüm cemaat muhiplerinin karalanmasi onu alınamaz bir mağdurlar ordusu oluşmasına ve yığınla kül hakkına girilmesine yol açacaktır. Herkesin çok dikkatli yorumlar yapması sadece Kuran-ı Kerim öğretmek için acılan kurumların muhafaza edilmesi elzemdir. Rabbim Ümmeti Muhammedin ittifakını arttırsin. Fitne asrında fitnelere müsaade etmeyerek mazlumları muhafaza etsin.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle