YEREL

Siyer Sınavı 2018 75 ilde yapıldı sonuçlar ne zaman?

Siyer Sınavı 18 Şubat Pazar günü rekor bir katılımla 75 ilde yapıldı. Siyer Sınavı sonuçları ise Mart ayında açıklanacak. Peygamber efendimizin hayatı ve davranışlarının öğrenilmesi için yapılan siyer sınavı kazananları katagoriye göre neler alacak? Siyer sınavı soruları ve cevapları nasıldı haberimizde.

18 Şubat 2018 pazar günü 75 ile 300 bin kişinin katıldığı Peygamber efendimizin hayatını ve davranışlarının öğrenilmesi içi yapılan siyer sınavı gerçekleştirildi. Siyer sınavında A, B,C,D,E kitapçığında yer alan soru ve cevapları nasıldı, sorular zor muydu, Siyer sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Merak edilen detaylar haberimizde.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından ilk kez 2010 yılında düzenlenen, "O'nu oku, O'nu yaşa" sloganlı Siyer Sınavı'na ilgi ve katılım her sene artıyor. Bu sene Türkiye genelinde 75 ilde gerçekleştirilen sınava 300 bini aşkın katılım oldu.

SİYER SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR: Kurumun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada sonuçların Mart ayında açıklanacağı duyuruldu.

YARIŞMANIN ÖDÜLLLERİ NEDİR: Tüm ödüller genel olarak aşağıdaki gibi dağıtılacaktır. Ayrıca il/ilçe bazında herhangi bir ödül verilmeyecek olup, umre ödülü kazananlar dağıtılan diğer ödüllerden yararlanamayacaktır.

SİYER SINAVI : Sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardı. Kitapçıklarda 1. Kategori 60 soru ve 80 dakika cevaplama, 2. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 3. Kategori 100 soru ve 120 dakika cevaplama, 4. Kategori ve 100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendiriliyor. Yapılan sınav değerlendirmesi sonucu puanların eşit olması halinde ödül kazananlar komisyon nezaretinde yapılacak kura ile belirlenecek.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle