ANALİZ

Siyasal İslamcı kalemlerin " Kucağa oturma muhabbeti ve kör talihsizlikler"

Ülkemizde siyasal islamın kalemleri olarak nitelendirilen bazı gazetecilerin kucağa oturma atışması İslam'a büyük zarar veriyor.

Ülkemizde siyasal islamın kalemleri olarak nitelendirilen gazetecilerin kucağa oturma atışması İslam'a büyük zarar veriyor. Türkiye'de gündemler o kadar hızlı akınca yazarların veya toplumu yönlendiren insanların bir birlerine sarf ettiği sözler hele hele bel altı cümleler temsil ettiğini ifade ettikleri İslam dinine zarar veriyor. Siyasal islamcı gazeteci ve bazı cemaat liderlerinin bir birlerine karşi kullandikları ifadeler bunların başında geliyor.

Bu konuyu analiz etmemizde ki sebep son zamanlarda milyonların önünde hatta dünyanın gözü önünde bu kalemlerin yazarların ve din adamlarının bir birlerine "kucakta oturma veya " öptüklerinden Nişantaşı’na kadar tapınaklar dizilirdi" sözleridir.
İnananların kalbine birer hançer gibi saplanan bu cümleleri kullanılırken daha dikkatli olmak gerekiyor. Şuan tüm Dünya, islam'ın sağ kalan son kalesi olarak Türkiye'yi bilmektedir. Hem ülke yönetimi hemde diğer kurumları ile gazeteci ve din adamları dahil hepsi Siyasal İslam'ın çatısı altında toplanmış gözüyle bakılıyor. Bunların yaptığı en ufak bir yanlış siyasal islam'a mal oluyor ve daha önemlisi ülkemize umut bağlamış islam aleminin hayal kırıklığı yaşamasına neden oluyor. Gazeteci ve din adamlarının bu tarz çekişmeleri İslam'a ve onun içinde siyasal islama olan inancı zayıflatıyor.

Dilerseniz günümüzün siyasal islam temsilcilerinin aralarında yaşanan tartışmaların örneklerini görelim islama ne kadar zarar verdiğini iç dünyamızda hesap edelim. Biraz geçmişe gidip günümüze kadar gelen örneklere bakalım.

Birinci örnek Akşam Gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Kelkitlioğlu ile Hüriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan arasında geçen diyalog.

Akşam Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu’nun ‘Blok Ahmet Hakan’ın başına mı çöktü?’ başlıklı yazısına “A be gerzek! Al bu yazıyı, git Şems’in yanına, otur kucağına…” diye yanıt veren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a ‘kucak danslı’ yanıt geldi.

Kelkitlioğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a duyduğu sevgiyi Şems’le Mevlana arasındaki aşka benzeten Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Akşam’daki köşesinde, AK parti’ye karşı oluşturulan ‘blok’un Ahmet Hakan’ın başına çöktüğünü savunmuştu.

Ahmet Hakan da kendisine “Şems Ethem’in gazetesinde yazıp çizen gerzeğin teki “Blok, Ahmet Hakan’ın başına çöktü” falan diye yazmış. A be gerzek! Ben hangi yazımda “Yüzde 60 blok çok güzel ha ha ha” diye yazdım?” diye yanıt vermiş, daha sonra da “Gerzek demeden gerzek demenin yollarını bulacağım, pardon” demişti.

Kelkitlioğlu, bugünkü köşesinde bir kez daha Ahmet Hakan’a yanıt vererek, “Sıkıntın ne Ahmet” diye sordu. Kucak tartışmasını sürdüren Kelkitlioğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bak Ahmet Hakan! Sen oraya burayı savrulduğun, sığınacak bir liman bulmak için kucaktan kucağa dolaştığın, hatta kucaklardan inmediğin günlerde, ben o kucak dansı yaptığın isimlerle ilgili haberler, yazılar, kitaplar yazıyordum.”

Yaşanan İkinci Örnek İse Ahmet Hakan İle Cübbeli Ahmet hoca arasında.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün Nakşibendi şeyhinin protez kolunu öptüğünü gösteren fotoğraf olay oldu. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, fotoğrafı eleştirip, Cübbeli'nin yaptığının "Protezperestlik" olduğunu yazdı.

Ahmet Hakan, Cübbeli'nin "Birinci Dünya Savaşı’nda kolundan yaralanan bir şeyhin protez kolunu" öpmesi için "Protezperestlik yaparak gayri İslami bir tutum sergiledi" dedi.

AHMET HAKAN'IN ÖPTÜKLERİNDEN... Cübbeli Ahmet Hoca'nın sosyal medya hesabı üzerinden Ahmet Hakan'a verdiği cevap ise olay oldu. Cübbeli "Öpmek, hürmet alâmetidir! Tapma nişânesi değildir! Eğer öyle olmasaydı Ahmet Hakan’ın öptüklerinden Nişantaşı’na kadar tapınaklar dizilirdi!" ifadelerini kullandı..

Arada yaşanan çok örnek mevcut ancak Siyasal İslam'ın kaleleri veyahut kelam ustaları diye Dünyaca bilinen insanların arasında geçen tartışmalar. Son bir örnek vererek tamamlayacak olursak.

Ahmet Hakan ile Firari Can Dündar arasında geçen diyalog, Can Dündar'ın siyasal İslamla bir ilgisi olmadığı malum ancak dünya kamuoyunu meşgul ettiği bir günde Ahmet Hakan'ın çıkışı gündeme oturttu.

Almanya'ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye'deki tutuklu gazetecilerle ilgili soru soracağını söyleyen eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı eleştirmesi. Hakan, "Alman himayesinde soru sorana 'yiğit' denmez" dedi.

"Fırsatını bulacakmış ve Erdoğan’ın gözünün içine bakarak Türkiye’deki tutuklu gazeteciler hakkında soru soracakmış" diyen Hakan, "Böbürlenerek söylüyor bunu Can Dündar. Bir kahramanlık destanı yazacakmış gibi. Bir yiğitlik gösterisi yapacakmış gibi" ifadesini kullandı.
Hakan, şöyle devam ediyor: Can Dündar’a sadece şunu söylemek isterim: Alman himayesinde soru sorana yiğit denmez Can. Alman korumasında, Alman kucağında, Alman himayesinde, Alman mandasında istediğin kadar okkalı sorular sor. Asla kahraman olamazsın! Asla yiğit olamazsın! diye sert ifadeler kullandı.

İlk satıra kadar herşey normal ancak bizi ilgilendiren kısmı ikinci satırda " kucağa oturtma muhabbetini Ahmet Hakan'ın tekrar dile getirmesi, İslam'a zarar veren konu. Can Dündar'ın yaptıkları elbette yanlış ama Siyasal İslam'ın temsilci kalemi olan yazarlardan biri Ahmet Hakan, Dünya kamuoyunda bu söz ile İşte bakın siyasal islam budur eleştirilerine sebep oldu.

Anlattığımız örneklerden bakacak olursak Siyasal İslam'ın temsilcileri niteliğinde ki bu kişilerin bel altı muhabbetleri islam'a ve Siyasal İslam davasına büyük zarar veriyor. Dünya'dan bu davaya bakan insanları tiksindiriyor. Siyasal İslam üslubuna yakışmayan bu söylemler Siyasal İslam kitlelerini birer "bel altı düşkünü olduğunu, söylem ve davranışlarında hep cinsellik hep kötü söz ve en zarar vereni birer pedofili olarak yansıtıyor. İnsanların ve hatta İnsanlığın Siyasal İslama bu gözle bakmasına sebep olmaya kimsenin hakkı yoktur olamazda, O yüzden "Efendİler Edep Yahuu
nedİr bu İslam’ın sİzlerden çektİğİ" diyerek söylemlerimize dikkat dikkat dikkat.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle