SENDİKA

Sivas Diyanet-Sen Mevlid ve Hatim Programı Düzenledi…

Diyanet-Sen Sivas şubesi Mevlid ve Hatim Programı Düzenledi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İlimiz Paşa Cami’inde Diyanet-Sen Sivas Şubesi tarafından bir mevlit programı düzenlendi.

Düzenlenen program, 15 Temmuz Şehitleri, geçmişte din hizmeti vermiş ve dâr-ı bekâya irtihal etmiş bulunan din görevlisi ve gönüllüsü geçmişlerimizin ruhu için ifa edildi.

Hafta dolayısıyla Paşa Camiinde Yatsı namazından önce düzenlenen mevlit programına din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Din görevlilerinin okuduğu Kur’an-ı Kerim, mevlit ve ilahilerden sonra hem okunan Hatmi şeriflerin, hem de okunan mevlid-i şerif’in duası yaptı.

Hafta dolayısıyla Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit YİĞİTER yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi "1986 yılından 2003 yılına kadar 1-7 Ekim tarihleri sadece 'Camiler Haftası' adı altında kutlanırken, 2003 yılından itibaren 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' olarak kutlanmaktadır. Camilerimizi din görevlilerimizden ayrı düşünmek mümkün değildir. Çünkü günün beş vaktinde camide bulunan, hatta zamanlarının çoğunu camide geçiren din görevlilerimiz, cami ile iç içe olmuşlar, adeta cami ile özdeşleşmişlerdir. " ayrıca bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ederim dedi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle