SENDİKA

SİVAS DİYANET-SEN BAYRAM MESAJI

Hz. İbrahim’in Bağlılığı, Hz İsmail’in Teslimiyet Nişanı Olan Kurban Bayramı Hayırlı Uğurlu Olsun. Diyanet-Sen Sivas Şube Yönetimi, Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Hz. İbrahim’in Bağlılığı, Hz İsmail’in Teslimiyet Nişanı Olan Kurban Bayramı Hayırlı Uğurlu Olsun. Diyanet-Sen Sivas Şube Yönetimi, Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, Kurban Bayramı’nın ruhunda Hakka yakınlık ve halka fedakârlıkta bulunma anlayışının olduğunu kaydetti. Yiğiter, Kurban Bayramının sadakatini ve Hz. İsmail’in teslimiyetini hatırlattığını kaydettiği mesajında, “Bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Bayramlaşmak barışmak, kucaklaşmak ve yardımlaşmaktır. Bayramlar, paylaştıkça anlam kazanır. Bayramlarda dargınlıklar, küskünlükler unutulup bütün olumsuzluklar bir tarafa bırakılır. Kurban Bayramı da Allah’a adanan ve Allah adına kesilen kurbanların ihtiyaç sahipleri ile paylaşıldığı, kardeşlik örneklerinin en güzelinin yaşandığı kutlu bir zaman dilimidir. Bugün İslam ülkelerini çepeçevre sarmış olan hüzün ve gözyaşının son bulmasını ümit ederken, yaşanılanların vermiş olduğu açılar karşısında bütün İslam ümmetini duaya davet ediyorum ifadelerini kullanan Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter şöyle konuştu;
"Yıkalım senlik benlik duvarlarını, yıkalım İbrahim vari tüm ayrılık, ayrıcalık putlarını, Aramızdaki tüm engelleri kaldırıp, İbrahimlerden, Halillere, Halillerden, İbrahimlere, yollar yapalım, halılar döşeyelim, köprüler kuralım, el ele, diz dize verip sofralar oluşturalım" dedi.
Yiğiter; "Herkese yetecek, hepimizin oturabilecegi kocaman bir Halil İbrahim sofrası oluşturalım. Büyük bir sofranın başında ırklara bölmeden, ben sen demeden, Türk'ün Kürtle, Lazın, Çerkezle aynı tek din Etrafında kucaklaştığı İslam Sofrasında bir araya gelelim. Allah'a kul, Allah için kurban keselim ifadelerini kullandı.
Sofralarımız şenlensin, ocaklarımız tütsün, ihtiyarımız tebessüm buyursun, çocuklarımız alabildiğince gür sesle gülsün...
Diyanet-Sen Sivas Şube Yönetimi olarak bu güzel duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nın, bizleri birbirimize her zamankinden daha çok yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyor; milletimizin Değerli Din Gönüllülerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle