Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

TEŞKİLAT HABER

Seyhan Müftülüğünden Alkış Alacak 8 Farklı Proje!

Ramazan Ayında Seyhan Müftülüğün‘den Alkışlanacak 8 Farklı Proje

Ramazan Ayında Seyhan Müftülüğün‘den Alkışlanacak 8 Farklı Proje

Seyhan Müftülüğü Ramazan ayı boyunca gerçekleştireceği 8 Farklı projeyle Ramazan Ayına girdi.

İşte O Alkışlanacak Projeler

Proje 1

30 GÜNÜN 30 CAMİ 30 İFTAR...

Proje kapsamında Güney Adana'da bulunan

30 Camide yaklaşık 10.000 kişiye iftar yemeği verilmesi planlanmaktadır. 

Proje 2
BİZ VARIZ

Proje kapsamında her bir cami görevlisi ve kuran kursu öğreticimiz, yaşlı, engelli ve hasta olup bakıma muhtaç en az 5 aileyi ziyaret edecek kendilerine ihtiyaç sahibi ise gıda yardımı, ihtiyaç sahibi değilse küçük hediyeler takdim edilecektir. Proje kapsamında yaklaşık 400 hasta, engelli ve yaşlı vatandaşımız ziyaret edilmiş olacaktır.

Proje 3

BİZ GELDİK...

Proje kapsamında her bir Cami görevlimiz ve Kur’an Kursu hocamız evinde hazırladığı iftar yemeği ile birlikte aile fertlerini de alarak Mahallesinde en az bir yada iki yaşlı ve bakıma muhtaç kişiyi ziyaret edecek onlarla birlikte ailecek iftar edecektir.

Proje 4

YALNIZ DEĞİLSİNİZ...

Proje kapsamında Cami görevlilerimizin tespit ettiği fakir ve ihtiyaç sahibi aileler tespit edilecek, yaklaşık 2000 aileye Müftülüğümüzce toplanan zekât ve fitrelerden gıda kolisi ve alışveriş kartı yardımı yapılacaktır.

Proje 5
BİRİZ BİZ...

Proje kapsamında Hocazade Kuran Kursumuzda tamamı mültecilere yönelik olmak üzere günlük 400 kişilik iftar yemeği çıkarılacak ve hazırlanan kaplar aracılığıyla mültecilere teslim edilecektir, Proje kapsamlında 12000 mülteciye iftar ikramı yapılması hedeflenmektedir.

Proje 6

VAAZ VE İRŞAT PROJESİ

Proje kapsamında İlçe Müftüsü, Şube Müdürü ve bir Vaiz aracılığıyla, her gün Güney Adana'da en az bir kez Vaaz ve İrşat hizmetinde bulunulması sağlanacaktır. 

Proje 7

KURAN ZİYAFETİ

Proje kapsamında 30 gün boyunca iftar programı yapılan camilerde iftar öncesinde Kuran ziyafeti, birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşma, sofra sahibi kardeşimizin ahirete irtihal eden yakınları için Hatim duası ve iftar duası yapılacak.

Proje 8

CAMİİ GENÇLİK KOLLARI...

Tüm camilerimizde cami görevlilerimiz, yaşları 13-25 arasındaki gençlerden Cami Gençlik Kolları oluşturacak ve bu gençlerle birlikte İlçe Müftülüğümüzün konferans salonunda iftar programı düzenlenecektir.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle