DİYANET, ANALİZ

Şer Rüzgarı Diyanet'e doğru esiyor "Dik dur Diyanet Bu Ümmet Seninle"

Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik ifadeleriyle bilinen tarihçi Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hem siyaseten hemde şer camiasınca linç ediliyor

Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik ifadeleriyle bilinen tarihçi Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hem siyaseten hemde şer camiasınca linç ediliyor. Oysa Başkan Erbaş tamamen insani bir hareket ile ziyarette bulunduğunu söylemiş ve toplum hassasiyetlerini gözettiğini belirtmişti. Şer ittifakları günlerdir Başta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve onun nezdinde Diyanet'i yıpratmaya devam ediyorlar. Peki Ehli sünnete düşen ne tabi ki Başkan ve Diyanet'e her zamankinden daha fazla sahip çıkmak. Bu konuda en büyük desteği ümmetin lideri Cumhurbaşkanımızdan alacağına şüphemiz yoktur.

Ayrıca Kadir Mısırlıoğlu'nun söylemleri şahsi düşüncelerini ifadedir bu sebepten toplu bir hüküm vermenin kimseye hakkı yoktur. Bu bağlamda yapılan ziyaretin buna bağlanması tamamen art niyetlidir.

Siyasi liderlerin Cumhurbaşkanı hariç tamamı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı ziyaretten dolayı sert eleştiriyor ve görevden alınmasını istiyor. Hatta bazı şer ittifakları ziyareti siyasete malzeme yapmak ve Diyanet kurumunu yıpratmak için üstün gayret sarf ediyor.

Ancak düşmanın vahşetinden ziyade dostun sözü yaralar deyimi gerçek olmuşcasına yürekleri yakan MHP lideri Devet Bahçeli'nin aynı safta yer alması.

İsterseniz Siyasi liderlerin söylediklerini kısa bir hatırlayalım...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Atatürk'e hakaret eden ve Keşke Yunan gelip gelseydi diyen Kadir Mısırlıoğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı'na "O makamı terk et" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı, Atatürk'e hakaret eden Kadir Mısırlıoğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın bir an önce görevinden ayrılması gerektiğini söyledi.

İyi Parti lideri Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine tepki gösterdi. Akşener Erdoğan'a seslenerek, ''O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın" dedi.

Cumhurbaşkanı'nın dışında kalan bütün parti ve liderleri Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı ve Diyanet'i hedef tahtasına koyup vicdansız bir şekilde eleştirip linç ediyor, oysa yaşanan hadise tamamen bir insanı refleks'ten kaynaklı, Ülkemizin kurucusuna olan ve hatta Diyanet İşlerini bizzat kuran Mustafa Kemal Atatürk'e karşı kimsenin bir kini yok, vefat etmiş birine olamazda.

Ama gelinen noktada Başkan nezdinde bütün Diyanet'in linç edilmesi kabul edilir bir şey değildir. Bu münasebetle yüzden tüm müminleri Başkan'a ve Diyanete sahip çıkmaya davet ediyoruz. ve diyoruz ki "Dik dur Diyanet Bu Ümmet Seninle" sloganına sahip çıkalım. En başta ümmetin lideri Cumhurbaşkanımızın Diyanet'e sahip çıkacağına inancımız tamdır deyip takdiri size bırakalım..

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle