Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SENDİKA

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde PKK tarafından tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde PKK tarafından tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden asker eşi ve 11 aylık bebeği için başsağlığı mesajı yayınlayarak, “şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” dedi.

Hasan Türüt, bebek katili PKK’da acıma ve merhamet duygularının olmadığını zaten biliyorduk. Ancak bu son olay tüm halkımızın yüreğini yaktı, diyerek şu ifadelere yer verdi: “PKK, emperyalizme uşaklık eden hainlerin, çapulcuların ve katillerin bir araya gelip ekmeğini yediği vatana ihanet edenlerin oluşturduğu bir güruhtur. Bunların amacı bellidir. Bu amaca hizmet eden herkim olursa olsun vatan hainidir. Bebek katillerinden hiçbir farkı yoktur.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde asker eşi ve 11 aylık bebeğini katleden aklı ve beyni olmayan bu sürü, ne yazık ki çocuk sevgisinden, akıl baliğ olmayan insanlara karşı merhamet ve acıma duygusu gibi insani değerlerden ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bir hadisi şerifte Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor: “Bebekler ve çocuklar berekettir.” Salih insanlar, Peygamber Efendimizin sünneti seniyesi gereğince “çocuk sesiyle çocuklaşır.” Bebek ve çocuk sesi insanı dünyevi sıkıntılardan arındırır ve mutlu eder.

Ancak bu duygulardan soyutlanmış, bu duyguları anlayamayacak kadar ruhlarını şeytana satmış olan PKK gibi ülkemizin ve toprağımızın en pis hastalığı olan ruhsuz sürünün bunları anlaması ve bilmesi mümkün değildir. Bu duyguyu tadan ve yaşayan insanlar ise, bu elim olay karşısında büyük üzüntü yaşar. Halkımız, PKK terör örgütü tarafından meydana getirilen bu infial karşısında bile etanetini ve devletine olan güvenini korumaktadır. Eli kanlı bu caniler sürüsünün kökü mutlaka kazınacak ve hak ettikleri cezayı çekeceklerdir. Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır.

Hanım kardeşimizi ve 11 aylık yavrusu evladımızı gözyaşları içinde uğurladık. Cenabı Mevlâ,
rahmetiyle muamele eylesin. Peygamber Efendimize komşu eylesin. Kederli eşine, ailesine,
sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle