TEŞKİLAT HABER

ŞEHİT UZMAN MEHMET ŞAHİN İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Suriye’nin El-Bab Kentine yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı’nda geçtiğimiz yıl şehit olan Elbistanlı Uzman Çavuş Mehmet Şahin

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Suriye’nin El-Bab Kentine yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı’nda geçtiğimiz yıl şehit olan Elbistanlı Uzman Çavuş Mehmet Şahin, şehadetinin seneyi devriyesi nedeniyle Mevlid-i Şerif okutuldu, dualar edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin El-Bab kentinde bulunan ve tank karargahı olarak kullandığı binanın, Rusya Federasyonu’na ait savaş uçağı tarafından yanlışlıkla vurulması sonucunda şehit düşen Elbistanlı Uzman Çavuş Mehmet Şahin için, Karaelbistan Mahallesi’ndeki baba ocağında Mevlid-i Şerif okutuldu.

Fırat Kalkanı Harekatında görevli olarak Suriye’nin El-Bab kentine giden ve buradaki operasyonlara katılan Uzman Çavuş Mehmet Şahin, Rus uçağının yanlışlıkla gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşmüştü. Şehit Uzman Çavuş Şahin için, baba evinde düzenlenen mevlit programına, Müftülüğümüz Şube Müdürü Ayhan ELMADAĞI, daire personelleri imam hatiplerimiz, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Mevlit ve okunan hatimlerin duası yapılırken, katılan vatandaşlara da yemek ikramında bulunuldu. Şehit Uzman Çavuş Mehmet Şahin’in babası Abdullah Şahin ile ailesine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı dileğinde bulunan vatandaşlar, Afrin’ de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiklere de muzafferiyetler dilediler.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle