Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNCEL

Saadet liderinden olay başörtüsü açıklaması! Teferruat mı?..

Saadet Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir televizyon programında başörtüsüyle ilgili çok tartışılacak sözlere imza attı. Karamollaoğlu'nun sözleri Fethullah Gülen'in 28 Şubat sürecindeki sözlerini hatırlattı...

SAADET Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir televizyon programında "Başörtüsü İslam'ın kendisi değil, sadece bir unsurudur" ifadelerini kullanınca tepki topladı.

Karamollaoğlu'un, katıldığı televizyon programında gazeteci Özlem Akarsu Çelik'in, "AK Parti'nin ilk dönem milletvekillerinden aklına da güvendiğim bir isim, eşi de başörtülü, şöyle bir söz duydum: 'Başörtüsü artık zulmün simgesi oldu' şeklinde bir söz söyledi. Siz bunu nasıl yorumluyorsunuz" sorusuna verdiği cevap şaşırttı. Karamollaoğlu, "Doğru, sadece üzüntü ifade edebiliyor. Böyle olmamalıydı" dedi.

BAŞÖRTÜSÜ İSLAMIN KENDİSİ DEĞİLDİR... Başörtüsünün zulmün simgesi olduğuna ilişkin onay cümlesinin ardından Karamollaoğlu skandal yayında şu cümleleri sarfetti: "Yani onun için başörtüsü bir hanım için önemli bir simgedir. Ancak başörtüsü İslam'ın kendisi değildir. Müslüman olmanın bir numaralı şartı adalettir. Haktır, o üstündür. Burada da Müslüman gayri müslim arasında fark gözetilmez adalet konusu olduğu zaman. İtibardan israf edilmez denilecek. İnsanlar arasında liyakata değil yakınlığa iltifat edilecek. Şeffaflık ortadan kalkacak. Denetim olmayacak. Böyle mantık olur mu?"

GÜLEN NE DEMİŞTİ?.. Karamollaoğlu'nun söylemleri, 28 Şubat'ın tüm şiddetiyle estiği ve başörtülülere tam bir zulüm yapıldığı süreçte FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in yaptığı açıklamaları hatırlattı. Gülen, Hürriyet gazetesinde Ertuğrul Özkök’e verdiği röportajda "Başörtüsü teferruattır" demiş, gelen tepkiler üzerine bunu “füruat” olarak düzeltmişti.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle