ANALİZ, DİYANET

Risale'i Nur'lar Devlet okullarında

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı önemli bir anlaşmaya imza attı. Bundan böyle Diyanet'in yayınları artık Milli Eğitim'de de olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Milli eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokolün detayları belli oluyor. Buna göre, Diyanet'in yayınları artık eba sistemine aktarılacak ve öğrencilerin de bu yayınlara ulaşması daha da kolaylaşacak. Bu protokol çerçevesinde Diyanet yayınları okullarda okutulacak.

Üstadın hayalleri gerçekleşiyor

Bu gelişme önemli bir fırsat içeriyor. Yaklaşık üç yıl önce Risale-i Nur Külliyatını Diyanet İşleri Başkanlığının basması kararlaştırılmıştı. Bu güzel gelişme Bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. O gün den bu güne İşaretül icaz başta olmak üzere birçok eser Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları tarafından yayınlanmıştı. Külliyatın kalan kitapları da belli bir periyot çerçevesinde basılıyor.

Din kültürü derslerine kaynak

Risale'i Nurlar başta din kültürü dersleri olmak üzere bir çok derste kaynak eser olarak kullanılabilecek ve oralardan alıntılar yapılıp dersler işlenebilecek

Üstadın vefat yıldönümünde

Bu güzel gelişme Üstadın 56. vefat yıldönümüne denk geldi. Üstad Bediüzzaman'ın en büyük hayali olan Risale'i Nurların Devlet okullarında okutulması konusunda büyük bir aşama kaydedilmiş oldu.

Başarı Görmez'in Eseri

Bu başarı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ait. Bu konuda büyük emek sarfeden Diyanetin tarihine damga vuran başkanı Prof dr. Mehmet Görmez'e ait.

Sıra Gençlik Rehberi'nde

Gençlerin imanı kurtarılmasında büyük pay sahibi olan Gençlik Rehberi bir an önce basılmalı ve Eba sistemine yüklenerek öğrencilerin istifadesine sunulmalı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle