SENDİKA

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Anadolu Sağlık Sen RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, 15-16-17 Haziran 2018 tarihlerinde kutlanacak olan Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak bütün İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Tatlı bir heyecanla başlayan ve aynı heyecanla uğurlanan Ramazan ayının sonun da bayramı yaşamanın bütün halkımıza farklı bir mutluluk ve sevinç yaşattığını söyleyen Taşkın, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Doğusundan batısına ülkemizin güzel insanları bu heyecan verici mutluluğu birlikte yaşıyor. Aynı kederleri, ayın sevinçleri, aynı mutluluk ve heyecanı yaşayan bütün halkımızın Ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bu güzel bayramın birleştirici ve yakınlaştırıcı özelliğinin insanlarımıza huzur ve mutluluk veren bir coşkusu var. Bunu yaşamak her millete nasip olmaz.

Maalesef İslam âleminde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Elem, gözyaşı ve topraklarından kopan insanların dramları yaşanıyor. Bunlar, bu güzel bayramı gölgeleyen tek unsur. İnşallah İslam âlemi bir gün mutluluk için de en güzel bayramları aileleriyle, akrabalarıyla yaşar.
Ramazan ayı boyunca Allah’a kulluk borcumuzu ifa etmek için çalıştık. Allah’ın af ve mağfiretine nail olabilmek için güzel ameller de bulunduk. Kim bilir belki yaşadığımız dünya da unutulan insanlık değerlerimizi yeniden hatırladık. Bize, nefsizimizin ne kadar düşman olduğunu gördük. Unutulan geleneklerimizi hatırladık. Nefsimizi hesaba çektik. Yaşadıklarımızı ve yaptıklarımızı muhasebe ederek yanlışlar için tövbe ettik, yapamadıklarımız için af dilendik. Allah, cümle Müslüman kullarını af ettiği kullarından eylesin.

Bayramlar, bayram gibi yaşandığı zaman güzel ve anlamlıdır. Yakınlarımızla, komşularımızla, uzaktaki ve yakındaki akrabalarımızla kutladığımız zaman güzeldir. Öksüzleri, yetimleri, kimsesizleri hatırladığımız zaman, dargınlıkları ortadan kaldırdığımız zaman güzeldir. Bu bayram da bunları yapabilirsek işte o zaman bayramı yaşamış olacağız.

Bu duygu ve düşünce çerçevesin de Ramazan Bayramının, başta ülkemiz olmak üzere bütün Müslümanlara hayırlara vesile olmasını; huzura, mutluluğa, barışa, sevince, Müslümanlara yönelik kan, gözyaşı, ayrılık ve acıların son bulmasını Allah’tan dileyerek Ramazan Bayramınızı kutluyorum.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle