DİYANET

Prof. Dr. Mehmet Görmezden İsraile Beddua

Diyanet İşleri eski başkanı Prof Dr Mehmet Görmez Kudüs'ten yaşının ve onlarca filistinlinin şehadeti ile sonuçlanan olaylar üzerine Twitter hesabından açıklamalar yaptı

Prof Dr Mehmet Görmez Amerika Birleşik Devletleri'nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs'te açma girişimini uygulamaya koymasının ardından yaşanan olaylar üzerine açıklamalar yaptı. Zulmü yapan katillere yönelik çok sert ve beddualarla dolu açıklamasında müminleri de bu konuda uyanışa davet etti. Görmez açıklamalarında şunları söyledi: Yüce Rabbimiz! rahmet iklimi Ramazanın arefesinde insanlığa merhamet ve vicdan, İslam ümmetine feraset ve izan, şehitlere af ve gufran nasib eyle. Filistinlilerin kanı ve Kudüsün gözyaşı üzerinden güç ve sevinç gösterisinde bulunanları kahreyle.
Ey Yüce Rabbimiz! Mazlum Filistin halkının yıllardır maruz kaldığı hiçbir katliamı önleyemediğimiz, sadece kınama cümleleri ile geçiştirdiğimiz için insanlık ailesi olarak bizleri affeyle.
Ey Yüce Rabbimiz! İslam’ın mukaddes beldesi Kudüs ve mübarek Mescid-i Aksa tarihin en çirkin tecavüzüne maruz kalırken, dağınıklığımızı ve perişan halimizi Sana arz ediyoruz. Onurumuzu çiğnetme Allah’ım. Bize uyanış ve vahdet nasip eyle ve yardımını esirgeme bizden.
Prof Görmez açıklamalarını Arapça olarak da yayınlayarak İslâmm dünyasına da hitap etti.
‏اللهم يارب العالمين اغفر لنا نحن الأسرة الإنسانية سكوتنا حيال مايتعرض لها الشعب الفلسطيني المغلوب على أمره من المذابح واكتفائنا بعبارات الإدانة.
‏اللهم يارب العالمين إليك نشكو ضعفنا وتفرقنا في الوقت الذي يتعرض لها البلدة الإسلامية المقدسة والمسجد الأقصى المبارك لأبشع أنواع الاغتصاب، اللهم لاتدعهم يهتكون شرفنا، وهب لنا يقظةً ووحدةً تلم شعثنا ومُدّنا بمددٍ من عندك
‏اللهم يارب العالمين نسألك غداة شهر رمضان المبارك شهر الرحمة أن تهب الإنسانية مزيداً من الرحمة والعطف وأن تمنح الأمة الإسلامية البصيرة والاذعان والمغفرة لشهدائنا، واقهر اللهم من يبدي مظاهر القوة والفرح على دماء الفلسطينين العزل ودموع الأقصى باسمك القهار.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle