SPOR

Muhammed Salah'a yapılan İslamafobik tezahürata inceleme

Liverpool'un Mısırlı oyuncusu Muhammed Salah'a yönelik İslamofobik tezahürat yapıldığının ortaya çıkması üzerine olayla ilgili inceleme başlatıldı.

4 Şubat Pazar günü oynan West Ham United - Liverpool maçında Salah'ın Müslüman kimliğine yönelik hakaret içeren tezahürat yapıldığını gösteren bir video ortaya çıktı.

Videonun sosyal medyada yayılması üzerine İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Polisten yapılan yazılı açıklamada, "4 Şubat Pazar günü Londra Stadı'nda oynanan West Ham - Liverpool maçında bir oyuncuya yönelik ırkçı ifadeler içeren sözlü saldırıyı gösteren videonun farkındayız. Memurlarımız videoyu inceliyor. Henüz hiçbir gözaltı yapılmadı ve incelemeler devam ediyor." ifadeleri kullanıldı.

Yapılan bu çirkin İslamafobik saldırının ardından Başakşehir'in Senegalli oyuncusu Demba Ba'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Demba Ba, şu ifadeleri kullandı:

"Anladığım kadarıyla hepimizin farklılıkları var. Fakat tarihi öğrenirken beyaz insanların bir araya geldiğini, Yahudilerin bir araya geldiğini, İspanyolların bir araya geldiğini, farklı kültür ve dinlerin farklılıklarına rağmen bir araya geldiğini ve bir araya geldiğini okudum.

Kölelik asla beni şok eden bir şey değildi. Beni şok eden şey, siyahi insanların ihtimalleri aşamaması ve biz çok güçlü, akıllı insanlarız. Neden birlikte duramıyoruz?"

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle