SENDİKA

"Milli Şairimizi 80. Ölüm Yıldönümünde Rahmetle Anıyoruz"

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 80. Ölüm yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

Mesajında, yaşantısıyla, yazdıklarıyla, söyledikleriyle, dik duruşuyla her zaman örnek bir şahsiyet olan Mehmet Akif Ersoy, en karanlık günlerinde bu millete ışık olmuş ve varolma savaşında ümit vermiştir, dedi.

Özdemir, mesajında şunları söyledi: “İstiklâlimizin destanı olan "İstiklâl Marşı"nı yazmak onun gibi eşsiz bir şahsiyete nasip olmuştur. "Çanakkale Destanı" gibi ulaşılmaz şiir zirvesi onun mısralarında hayat bulmuştur. Cumhuriyet tarihimizin temelinde yer alan en önemli dönemeçlerin mısralarla tarihe, geleceğe naklini sağlamak da ona nasip olmuştur.

Akif, tarihe vefa gösteren bir fikir adamıdır. Halkın sesi oldu ve milleti için acı çekti. Vatan için, bayrak için gözyaşı döktü. Mazlum bir milletin kalbine mücadele fikrini koydu. Cumhuriyet tarihine adını altın harflerle yazdıran Mehmet Akif Ersoy, şair olmasının yanı sıra düşünür, yazar, veteriner, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi, milletvekili ve İstiklal Madalyası sahibi bir şahsiyet olarak milletin kalbinde daima yaşayacaktır. İstiklal Marşı'nı Safahat'a koymayan Mehmet Akif, nedenini şöyle açıklar: ''Çünkü ben onu milletimin kalbine gömdüm.''

Din-Bir-Sen olarak, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle