Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

TEŞKİLAT HABER

Mevlid-i Nebi Sempozyumu İstanbul'da devam ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca "Mevlid-i Nebi Haftası" kapsamında yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen programlar sürüyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın telekonferansla açılışına bağlandığı "Mevlid-i Nebi Sepozyumu", "Peygamberimiz ve Gençlik" temasıyla devam ediyor. Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca ilk defa uluslararası düzeyde düzenlenen ve yoğun bir katılımın olduğu "Mevlid-i Nebi Sempozyumumu" ilgiyle takip ediliyor. Sempozyumda; "Günümüzde bireyselleşen dünyada gençliğin sosyalleşmesine, Peygamber Efendimiz (s.a.s.) örnekliğinde nasıl katkı sağlanabileceği" dikkat çeken başlıklar arasında yer alıyor.

Tebliğ ve müzakereler eşliğinde gençliğin sorunları ve gençliği tehdit eden oluşumlar üzerine detaylı oturumlar düzenleniyor. Sempozyumun ikinci gününde; gençlerin, şiddet temelli örgütlerin ve dini istismar eden yapıların ağına düşmemesi için nasıl bilinçlendirilebileceği konusu masaya yatırıldı. Sempozyumda; Hz. Ali ve Muaz b. Cebel gibi genç sahabilerin hayatları özel tebliğlerle ele alınıyor ve bu güne örneklikleri konuşuluyor. Peygamberimiz ve Gençlik temasıyla gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi Sempozyumu, 25 Kasım Pazar günü yapılacak değerlendirme oturumuyla tamamlanacak.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle