Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SAĞLIK

Mandalı alın kulağınıza takın bakın neler olacak

Mandalın insan sağlığına faydalarını biliyor muydunuz? Kulağa inanması güç geliyor ama gerçek. Peki mandalın insan sağlığına nasıl faydaları olabilir? İşte o çok ilginç detay...

Mandalın insan sağlığına faydalarını biliyor muydunuz? Kulağa inanması güç geliyor ama gerçek. Peki mandalın insan sağlığına nasıl faydaları olabilir? İşte o çok ilginç detay...

Çamaşır asmak veya başka bir şeyi asmak. Bir şeyi yapıştırdığımızda sıkı durmasını sağlamak mandalın en temel amacı. Peki ya insan sağlığına etkisi desek. Kulağa hayli ilginç geliyor ama bildiğiniz bir adet mandal sağlığınıza birebir etki edebilecek güçte.

İnsanların sağlıklarını artırma, çeşitli sorunları tedavi etme ve kısa zamanda rahatlama deneyimi yaşama alışkanlıklarından bahsediyor. Yani, teknik kulakların üzerinde farklı bölgelere mandal takılmasını içerir. Kulakların farklı vücut organları ve bölgeleri ile ilişkili 6 noktası vardır. Bu nedenle, bu noktaları uyararak çeşitli sağlık sorunlarını çözebilirsiniz.

Kulakların Üst Kısmı; Bu kulak kısmı omuzlar ve sırtlarla ilgilidir, böylece günde bir dakika boyunca basılması bölgelerdeki gerilimi azaltacaktır.Kulak Eğrisinin Zirvesi; Bu nokta organlara bağlıdır ve iç hassasiyet veya rahatsızlık durumunda, tedavi etmek için oraya bir mandal yerleştirin.

Kulağın Üst Orta Kısmı; Bu eklemler ile ilgilidir, bu nedenle preslendiğinde, eklemlerdeki ağrı ve sertliği yatıştırır.

Kulağın Alt Orta Kısmı; Sıkıştığında, bu nokta sinüzit veya boğaz ağrısını rahatlatır, tıkanıklığı tedavi eder ve kolayca uyuyabilmenize yardımcı olur.

Hemen Kulak Memesinin Üstü; Sindirim sistemine bağlıdır, bu nedenle uyarılması mide ağrısını yatıştırır ve sindirimi hızlandırır ve bu tür sorunları önler.

Kulak Memesi ; Bu nokta baş ve kalp ile bağlantılıdır, bu yüzden baş ağrılarını ve migreninizi yatıştırmanıza ve kalp sağlığını desteklemenize yardımcı olabilir.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle