SENDİKA

Mağdur Edebiyatı Yapanlar İle Gerçek Mağdurlar Ayırt Edilmeli

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Mağdur Edebiyatı Yapanlar İle Gerçek Mağdurlar Ayırt Edilmeli" dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar FETÖ ile hiçbir ilgisi olmadığı halde mağdur edilen, görevinden uzaklaştırılan, açığa alınan, ihraç edilen din görevlilerinin durumunu değerlendirdi.

Bayraktutar konu ile ilgili söyle konuştu;

“FETÖ/PYD bu memleketin değerlerini hedef alan terör örgütlerinin en tehlikelisidir ve bu terör örgütü ile bağlantısı olan hiç kimseye acınmamalıdır.

Fakat bu örgüt ile hiçbir bağı olmayan insanların suçlular ile karıştırılmaması gerekir. Yapılan incelemelerin ihtiraslarla, iftiralarla, asılsız ve yalan suçlamalarla bir sonuca bağlanıp görevden ihraç etmeler yapılmamalıdır. Yapılan incelemeler sonucunda suçlu olmayanların bir an evvel görevlerine iade edilmesi zaruridir.

Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz günü bu ülke insanının ödediği vergilerle aylığını alan FETÖ mensupları, yine o gece bu ülke insanının üzerine bombalar yağdırmıştır.

Mağdur edebiyatı yapanlar ile gerçekten mağdur olanlar arasındaki ince çizgi gözetilmeli, araştırmalar kılı kırk yarar şekilde yapılmalıdır.

15 Temmuz kısa zaman dilimi içerisinde planlanmış bir hainlik hareketi değildir. 15 Temmuz kırk yıldan bu yana planlanan tuzağın iç sesidir. Bugün iç işlerimizi karıştırmak, devletin bütün damarlarına ulaşmak, devleti içten ele geçirmek FETÖ örgütünün taşeronluğu ile yapılmıştır.

Yüzyıl gibi bir zamanda bukalemunlaşan bu örgüt türlü renklere, şekillere girerek dış güçlerin taşeronu haline gelmiş, devletin iç organlarına sızmıştır. Dış güçlerin desteklediği diğer taşeron örgüt DAEŞ ülke sınırları dışında türlü saldırılar yaparken, PKK terör örgütü de bölgesel nitelikte saldırılarla ülkemizi hedef almıştır.

Bu üç örgütünde birbirinden hiçbir surette farkı yoktur. Ana damarları olan Haçlıların İslam ülkeleri üzerinde hayata geçirmek istediği yeni planların taşeronları olarak görevlerini yapmaktadırlar.

Bu sebeple devletine hainlik eden FETÖ, PYD, PDY, PKK, DAEŞ mensubu olan herkesin hak ettiği cezayı alması şarttır, zaruridir.

Fakat FETÖ mensubu olduğu gerekçesi ile görevlerinden uzaklaştırılan, ihraç edilen kişilerin araştırılmaları yapılırken suçlu ile suçsuz ayırımın daha hassas şekilde gözetilmesini, suçu olmadığı halde suçlular listesine dahil edilenlere yapılanların büyük veballere sebep olacağı bilinmelidir.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle