Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SENDİKA

KKTC DİN GÖREVLİLERİ SENDİKASI (DİN GÖR-SEN)'den kandil mesajı

Recep ayının içerisinde yer alan ve müstesna bir zaman dilimi olan bir Miraç Kandiline daha yarın ulaşmış olacağız.

Recep ayının içerisinde yer alan ve müstesna bir zaman dilimi olan bir Miraç Kandiline daha yarın ulaşmış olacağız.
Yüce Allah’ın Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.)’e büyük hakikatlerini gösterdiği, doğrudan ilahi vahye muhatap ettiği, İslam dininin direği olan namazın farz kılındığı ve inanalar için sonsuz rahmani lütuf ve ihsanlarını va’dettiği mübârek bir gece olan Miraç kandili, Peygamberimizin üstün makamlara yükselişi ve Allah’ın yüce katına kabul edilişi olayıdır. Başka bir ifadeyle, Yüce Allah’a yakınlığın doruk noktası olan Mi’rac, insan akıl ve idrak sınırlarının ötesinde müstesna bir gerçekliktir.

İnananlar olarak, “Allah’a şirk koşanlar dışındakilerin affedilebileceklerinin va’dedilmiş olduğu bu gece’de Yüce Rabbimize yönelmeli, O’ndan af ve bağışlanma talep etmeliyiz. Sağlıkla kavuştuğumuz bu istisnai günleri iyi değerlendirmeli, camilere giderek okunan Kur’an-ı Kerimi dinlemeli, camilerde yapılan sohbetlere iştirak etmeli, namaz kılmalı, bol bol kitap okuyarak bilgimizi tazelemeli, Allah’ın lütfettiği sayısız nimetlere, sağlık ve afiyete şükretmeliyiz. Bu mübarek gecede, ülkemizin, milletimizin ve insanlığın huzuru için Yüce Yaratıcıya ellerimizi açmalı, yakın çevremizde bugünlerde iyice yükselen savaş naralarının kesilmesi, huzur ve barış ikliminin oluşması için rabbimize dua etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın ve İslam aleminin nice Miraç gecelerine, huzur, barış ve sağlık içerisinde kavuşmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor, Miraç Kandili’nin ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

                Süleyman Çakır
                Başkan

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle