Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

DİYANET

Japonya Diyanet Vakfına 1 milyon dolarlık arsa bağışı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, yapımında sona yaklaşılan Tokyo Diyanet Kültür Merkezinde incelemelerde bulunmak üzere gittiği Japonya’da temaslarını sürdürüyor.

Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Nagoya kentine gelen Dr. Argun, Japonya temasları çerçevesinde bu kentte bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun vatandaşlarla buluşma programına katıldı. Nagoya’da yaşayan hayırsever iş insanı Hasan Akot, şahsi mülkü olan altı dönümlük arazisini Japonya Diyanet Vakfına bağışlamak istedi. Bunun üzerine Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun da katıldığı bir törenle “Bağış Protokolü” imzalandı.

Tokyo Büyükelçilik rezidansında düzenlenen törende konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Japonya gibi arazi fiyatlarının çok yüksek olduğu bir ülkede, hayırsever Türk vatandaşı Hasan Akot’un cami yapılması şartıyla yapmış olduğu bağışın çok anlamlı olduğunu ifade etti ve kendisine teşekkür etti. İçinde cami ve Kur'an kursu yanında konsolosluk hizmetlerinin verildiği birimlerin de yer alacağı bina ile ilgili çalışmalar başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada söz konusu arsanın piyasa değerinin bir milyon dolardan fazla olduğu belirtildi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle