SPOR

'İbrahimoviç Türkiye'ye gelebilir'

Trabzonspor'un yıldız topçusu Erkan Zengin birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Trabzonspor'un devre arasında Eskişehirspor'dan çok konuşulan bir transfer süreciyle renklerine kattığı Erkan Zengin, son bir kaç maçtır etkisiz olduğunu söyledi.

Türkiye'den geç davet aldım
Trabzonspor Dergisi'ne röportaj veren Erkan Zengin, U15-16 ve 17 kategorilerinde Türkiye forması giydiğini hatırlatarak, "Ancak hem okulum vardı, hem de çok sık maçlar oluyordu. Seferlerle birlikte çok yorucu bir hale gelmişti milli kamplar. Bu sebeple ailemle görüştüm ve U21'de İsveç'i seçtim. A Milli Takım aşamasına geldiğimizde, öncelikle İsveç'ten bir kaç davet aldım ama sakatlığım nedeniyle gitmedim. Bu aşamada Türkiye'den herhangi bir teklif almadım. Ne zaman ki İsveç'i seçtim, sonra Türkiye A Milli Takımı'ndan davet aldım. Ancak tabii doğal olarak iş işten geçmişti" dedi.

Takım olabilmek gerek
Erkan Zengin, İsveç Milli Takımı'nda herkesin tabiri yerindeyse 'aşmış' durumda olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:"Hepsi kaliteli futbolcular, iyi insanlar. Futboldan öte oradaki ortam bizi çok daha iyi yapıyor. Trabzonspor'da da bu ortamı yakalasak bir çok şeyi aşmış oluruz. Bence sahadaki problemlerden önce, dışarıda takım olabilmek çok daha önemli. Zaten dışarıda bu kimliği oluşturduğunuzda sahada da her şey kolaylaşıyor. İsveç'te ben, Jimmy Durmaz ve bir kaç genç oyuncu hariç çoğunluk uzun yıllardır beraber oynayan isimler. Trabzonspor'da da inşallah kısa zamanda bunu yakalayabiliriz. Çünkü oradaki arkadaşlık çok çok iyi seviyede."
Her yerde oynarım
Transfer sürecinin başında Trabzonspor'un gündemde olmadığını da hatırlatan Erkan Zengin, şunları söyledi:
"Biraz da sıkıntı bu yüzden çıktı diyebilirim. Eskişehirspor Başkanı bana, 'Seni Trabzonspor ya da şu kulüpler istedi' demedi. Bana sadece 2 ay önce 'Alacaklarını bırak ve şu kadar para getir. O zaman gidebilirsin' dendi. Ben de kabul ettim ve menajerim ile bana gelen teklifleri değerlendirmeye başladım. Son gün Eskişehir'deki evimi de sattım ve geri dönüşü olmaksızın bana ciddi bir teklif yapan Fenerbahçe ile görüşmeye gittim. Fenerbahçe ile görüşürken bir akşam Eskişehirspor Başkanı'ndan telefon geldi, 'seni Trabzonspor'a verdik' diyerek telefonu suratıma kapattı. Çocuğumla, eşimle İstanbul'a kadar gitmişken, beni mal gibi sattığını söyledi. Trabzonspor' dan beni arayan bile yoktu henüz. Bu süreci bir de basına yansıttı Eskişehirspor. Bir sürü televizyon kanalı beni aradı ve en sonunda aramaları cevaplayarak o açıklamaları yaptım. Buradaki tepkim tamamen Eskişehirspor Başkanı'naydı. Başka hiç kimseye değil. Eğer söz konusu kulüp Fenerbahçe değil, örneğin Karabükspor olsaydı da ben yine aynı tavrı sergileyecektim. Bir insana eşya gibi davranırsanız, onun da 'Ben hiçbir yere gitmiyorum' demesi en doğal tepkidir. Yoksa ben futbolcuyum, her yerde oynarım. Beni arayıp 'Mısır'dan seni istiyorlar' deselerdi de ailemle düşünüp, değerlendirip gerekirse oraya da giderdim. Benim işim bu, aileme bu şekilde bakıyorum. İnsanların bana tepki göstermesini anlıyorum ama bazen her şey dışarıdan gözüktüğü gibi olmuyor. Bana 'Trabzonspor da seni istiyor' deselerdi bile bu süreç böyle olmazdı. Zaten taraflar Trabzonspor ve Fenerbahçe olduğu için bu kadar konuşuldu her şey."

İbrahimoviç Türkiye'ye gelebilir
Erkan Zengin, "Başkan Hacıosmanoğlu, İsveç milli takımından arkadaşın olan Zlatan İbrahimovic ile Trabzonspor'da birlikte oynayabileceğini ima etmişti. Aranızdaki ilişki nasıl? Bu sözlere sen ne diyorsun?" sorusunu yanıtlarken de, "Zlatan çok iyi arkadaşım ve sık sık konuşuyoruz ama neredeyse konu hiç futbol olmuyor. Milli takımda da öyle. Sohbetlerimizde konu genellikle futbol olmuyor. Transfere gelince; kısmet bu işler. Sonuçta artık 33 yaşına geldi. Belki de iki sene sonra futbolu bırakmadan burada olur, belki de biz beraber başka bir yerde beraber oluruz" ifadesini kullandı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle