Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNDEM

Helikopterimiz düşürüldü! Başbakan acı haberi verdi

Afrin harekatından acı haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıklamasının ardından acı haberi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Yıldırım, helikopterdeki iki askerimizin şehit düştüğünü açıkladı.

İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin harekatıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Erdoğan bir Türk helikopterinin düşürüldüğünü söyledi.

Bu açıklama sonrası helikopterdeki personelin durumu merak konusuydu. Kötü haberi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Olayda İki askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait helikopter isabet alıp düştü. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin karşı tarafına düşen helikopterin enkazına ulaşılmaya çalışıldığı bildirildi.

BAŞBAKAN YILDIRIM: İKİ ŞEHİDİMİZ VAR

Başbakan Binali Yıldırım, "İki helikopterimizden birisi düşmüştür. İki şehidimiz var. Herhangi bir dış müdahaleyle düştüğü konusunda elimizde kesin bir delil yok, belge yok. Bunun araştırması, çalışması yapılıyor. Şehitlerimize Allah'tan diliyoruz." açıklamasını yaptı. açıklamasını yaptı.

BÖLGEDEN İLK GÖRÜNTÜLER;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"BAŞKA PARTİLERDE SIKI SIKIYA KOLTUĞA YAPIŞABİLİRLER": Ülkemizde değişimin ve yenileşmenin öncülüğünü AK Parti olarak kimseye bırakmamakta kararlıyız. Başka partilerde bazıları sıkı sıkıya koltuklarına yapışabilirler ama AK Parti'de öyle olmadı, olmayacak. Çünkü bizim için siyaset ülkeye ve millete hizmet yolunda bayrak yarışıdır. Bu ekip çalışmasında günü geldiğinde her arkadaşımız bayrağı yeni bir kardeşimize devrederek kendisi farklı hizmet alanlarına yönelmekten asla imtina etmedi, etmeyecektir. Bu bir davadır, hizmet etmede alan çoktur. Bugün de İstanbul'da işte böyle bir bayrak değişimine şahit olduk.

"HİÇ KİMSE MERAK ETMESİN EKSİKLER GİDERİLİR"

Bir yandan belediyelerimizle bir yandan geçtiğimiz 15 yıllık dönemdeki hükümetlerimiz, bakanlıklarımız, resmi kuruluşlarımız vasıtasıyla İstanbul'u tarihine ve şanına yakışır bir şehir hale getirmeye gayret ediyoruz. Eksikliklerimiz elbette vardır, her şey tamdır diyemem, böyle bir iddiam da yok. Hatalarımız da olmuştur ama milletimiz şundan emin olsun ki nasıl bu ülkeye karşı taammüden en küçük bir zarar verme düşüncemiz ve eylemimiz olamaz ise İstanbul'a karşı da aynı hissiyat içindeyiz. Hiç kimse merak etmesin eksikler giderilir, hatalar düzeltilir.

HELİKOPTERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü. Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak. Dün sayısal olarak çok kabarık miktarda füze depolarını imha ettik. Tabi bunlar çıldırtıyor bunları. Bizim bir helikopterimiz gidecek ancak bunun bedelini misliyle değil kat ve kat fazlasıyla ödeyecekler.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle