Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

HAYAT

Habis varlıkların musallat olmasına karşı alınacak tedbirler

Habis varlıkların musallat olmasına karşı alınacak tedbirler nelerdir? İşte cevabı

Habis varlıkların musallat olmasına karşı alınacak tedbirler nelerdir? Site yazarımız Ahmet Karataş konuya etraflıca cevap verdi.

Habis varlıkların musallat olmasına karşı alınacak tedbirler şunlardır:

Âyet-i Kerîmeler ve Hadîs-i Şerifler, cin ve şeytan gibi habis varlıkların insanlara musallat olarak çeşitli hastalıklara sebeb olduklarını haber vermektedir. Bu varlıkların insanlara musallat olduklarında ne tür belirtilerin görübileceğini daha önce sorulan bir soruya verdiğim cevapta belirtmiştim. Bu belirtilerin neler olduğu ile ilgili olarak o soruya verdiğim cevaba bakılabilir. Burada ise musallat olduktan sonra yapılması gereken şeyler ile ilgili olarak bazı bilgiler vereceğim.

A.Sabah ve Akşam Okunması Gereken Dualar Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in bu tür varlıkların şerrinden korunmak için sabah ve akşam okunmasını tavsiye ettiği dualar vardır. Bu dualar şunlardır;

1.Fatiha Suresi 3 defa
2.Ayete'l-Kürsi 3 defa
3.İhlas Suresi 3 defa
4.Felak Suresi 3 defa
5.Nas Suresi 3 defa
6.لا اله الا الله وحده لا شريك له له الملك وله الحمد يحيي ويميت وهو حي لا يموت بيده الخير وهو على كل شيء قدير La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yumit ve huve hayyun la yemut biyedihil hayr ve huve ela kulli şeyin kadir. Bu dua 10 defa ve katları olarak okunmalı, en uygunu ise yüz defa olarak okunmasıdır.

B.Dinlenilmesi Gereken Sureler

Aşağıda isimlerini yazacağım Sureler Kâbe imamının sesinden bir CD'ye toplanarak yarısı sabah kalan diğer yarısı da akşam dinlenmesi gerekir. Bu dinleme en az 40 gün sürmelidir. Genel olarak Kur'ân sureleri ve ayetleri onlara eziyet ederken bu isimlerini yazacağım sureler onların işkence kadar eziyet görmelerine sebep olan surelerdir. Bu sebeple musallat oldukları kişiler bu sureleri dinlemeye boşadığı ilk günlerde bu sureleri dinlememeleri için onları rahatsız ederler. Hastaya sanki boğuluyormuş hissini verirler. Fakat hasta olan kişi dinlemeye devam ettiği takdirde bunlar daha fazla dayanamayıp kaçmak zorunda kalırlar. Bu sureler şunlardır;

1.Fatiha Suresi

2.Yasin Suresi

3.Saffat Suresi

4.Duhân Suresi

5.Ahkaf Suresi

6.Casiye Suresi

7.Rahmân Suresi

8.Cin Suresi

9.İhlas Suresi

10.Felak Suresi 11. Nas Suresi (Bu Sureler CD'ye toplanırken yazdığım sıralamaya dikkat edilmesi gerekir)

C.Yapılması Gereken Şeyler

1.Hasta olan kişi kadın olsun erkek olsun Namazlarını mutlaka camide ve cemaatle kılınılmalıdır. Çünkü Cemaatle kılınan namazlar ibadetlerin topluca yapıldığı yerler onlara çok ciddi rahatsızlık vermektedir.

2.Hasta olan kişi kadın olsun erkek olsun günde bir saat camide durması gerekir. Camide durma esnasında yukarıda sözünü ettiğim surelerin CD'si dinlenebilir başka ibadetler yapılabilir. Kadınlar adetli oldukları zamanlarda da orada oturabilirler. Çünkü; bu hastalık onlar için bir mazerettir.

3.Herhangi bir şey yenileceği esnada mutlaka besmele geçilmesi gerekir. Çünkü; besmelenin getirilmediği yiyecekleri onlarda yiyebilmektedirler. Dolayısıyla besmele getirmeyen kişiler kendi elleriyle düşmanlarını beslemekte ve onları güçlendirmektedirler.

4.Herhangi bir şey içileceği zaman da aynı gerekçeden dolayı mutlaka besmele çekilmesi gerekir. Not: Bu tavsiyeler Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in uyguladığı ve sahabelere yapmalarını söylediği tavsiyelerdir. Bu tür varlıkların şerrinden korunmak için toplum içerisinde yaygın olarak kullanılan bazı hurafeler vardır. Bu hurafelerden bir kısmı şirk olabilecek hususları içerisinde barındırmaktadır. Onun için o tür şeylerden kaçınmak fayda vardır.

Bir insanda nazar veya büyü olduğu nasıl anlaşılabilir

Bir insanda büyü varsa bunun fiziki olarak bazı belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtilerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

1.Sebebsiz olarak sık sık meydana gelen başağrısı.

2.Yapılan büyüye bağlı olarak bazı insanlarda mide yanması

3.Rüyada bazen kedi, köpek, akrep ve yılan gibi hayvanların görülmesi

4.Rüyada kişinin bazen kendisini mezarlıkta görmesi

5.Rüyada kişinin bazen kendisini çöplükte görmesi

6.Rüyada kişinin bazen kendisinin yüksek bir yerden düştüğünü görmesi

7.Kişinin kalabalık yerlerden sıkılması ve yanlızlığı tercih etmesi

8.Kişinin daha çok karanlık yerlerden hoşlanması

9.Kişinin uzun süre devam eden ibadetler esnasında sıkılması (özellikle camide eda edilen ve cemaatle kılınan namazlarda.) Bunalım geçirmesi boğulma hissi yaşaması. Özellikle teravih namazı gibi uzun süre devam eden namazlarda.

10.Aynı şekilde kişinin yanında uzun süre okunan Kur'ân-ı Kerim esnasında sıkılması ve boğulma hissi yaşaması Not. Bu belirtilerden yarısından fazlası eğer bir kişide mevcut ise büyük ihtimalle o kişide ya büyü vardır yada ona habis ruhlar musallat olmuştur.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle