Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNDEM

Gerginlik tırmanıyor! Taksim'de CHP'lilere polis engeli

CHP’nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganı ile ülkenin birçok noktasında bugün yapacağı oturma eylemleri öncesi Taksim'in çevresinde toplanıldı

CHP’nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganı ile ülkenin birçok noktasında bugün yapacağı oturma eylemleri öncesi Taksim'in çevresinde toplanıldı. Oturma eylemi yapmak isteyen CHP'lilere polis izin vermedi. Taksim Meydanı'na giremeyen CHP'liler İstiklal Caddesi'ne doğru yürüyüş başlattılar.

OHAL'in 7'nci kez uzatılması kararı üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı, tarafından bugün milletvekilleri, il örgütü yöneticileri ve partililerin katılımıyla saat 12.00'da Taksim Meydanı'nda oturma eylemi yapacağını açıklamıştı. Polis, Taksim Meydanı'nın bir bölümünü, Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı. İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı'na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve partililer saat 11.30 sıralarında Taksim'de geldi. Polis, gruba Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yapılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. CHP'liler Taksim Meydanı çevresinde sloganlar atarak bekliyor. CHP İstanbul İl Örgütü Yöneticileri “Meydanda oturma eylemi yapacağız. İzin verilmez ise İstiklal Caddesi’nden Galatasaray Meydanı'na yürüyeceğiz” dedi.

CHP'liler Taksim'e geldi, polis oturma eylemine izin vermeyeceğini iletirken gerginlik iyice tırmanmaya başladı.

Taksim Meydanı'na giremeyen CHP'liler İstiklal Caddesi'ne doğru yürüyüş başlattılar.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle