Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

ANALİZ

Gerçekten Allah yardım etmiyor mu?

Cübbeli Ahmet Hocanın terörle mücadele konusunda ki çıkışı dikkatleri üzerine çekti.

Yıllardır Ülke olarak yaşadığımız terör saldırıları ve bir türlü bitirilemeyen PKK vatan evlatlarını şehit etmeye devam ediyor. Bu durum bir çok insan tarafından lanetleniyor ama bitirilmesi adına sonuca ulaşılamıyor. Cübbeli Ahmet Hocada bu durum karşında manevi desteğin eksikliğine dikkat çekerek terörle mücadelede itikadın önemini hatırlatıyor.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş ve çok çarpıcı bir ifade kullanmıştı. Cübbeli Allah (cc) yardım etmediği için PKK'yı bitiremediğimizi sarf etmiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.

Cübbeli Ahmet hocanın sarf ettiği bu sözlerden sonra bir vatandaş olarak terörle mücadelenin gerçekten nasıl yapıldığını merak ettim. Çünkü vatan topraklarını savunan Mehmetçiğimizin attığı her adım onun için bir sevaptır, Ülke için bir güvendir. Uzun yıllardır PKK ile yapılan mücadele neticesine bakıldığında terör örgütünün palazlandığını bitmenin aksine daha fazla büyüdüğünü görüyoruz. Bu durum Cübbeli Ahmet Hocanın söylediğini haklı çıkarır mı bilinmez ama Mehmetçiğin attığı her kurşun veya her adım Allah adıyla olmalı bizler böyle inanıyoruz. Cübbeli Ahmet hocanın bu açıklaması benim gibi bir çok insanın aklında soru işaretleri oluşturdu. Gerçekten PKK'nın bitirilmesinde Allah (CC) bize yardım etmiyor mu? yoksa yapılan bu faaliyetlerde Allah rızası gözetilmiyor mu? bunu söylemek elbbette benim haddim değil ancak Cübbelli Ahmet hocanın bu çıkışı insanlarda soru işareti oluşturdu.

Cübbeli Ahmet Hoca açıklamasında ' Sen Kurşun attığında Top attığında Allah (cc) dersen, atışı yapan Allah (cc) olursa o zaman kazanırsın. Ancak buda itikaad ile olur. Hem emniyet hem askerde yöneticisinden alt kademelerine kadar itikaad var mı? o önemli olmazsa başaramazsın. Bedir muharebesine bakın sayı çok önemli değil itikaad önemli diyor. Gerçek olanda bu güvenlik güçlerimiz attığı her adımda Allah (cc) adına atarsa Allah (cc)'de yardım eder.

Cübbeli Ahmet hocanın bu çıkışı terörle mücadelede uzun yıllardır yaptığımıza bakmamız gerektiğini güvenlik güçlerimizde önceliğin itikaad olması gerektiğini orda bulunanların Allah (cc) rızası için vatani görevini yaptığını bilmesi öğretilmesi ve itikaadi olarak güçlendirilmesi gerekir.

Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığına çok iş düşüyor terörle mücadele eden bütün güvenlik güçlerimizin öncelikle itikaadi olarak güçlendirilmesi için çalışmalar yapması lazım. Tabi öncelikle TSK ve Emniyet içerisinde buna zemin hazırlanmalı, görevli bütün personellerini özellikle terörle mücadelede ön saflarda olanları bu kapsama almalı.

Bu şekilde cübbeli Ahmet hocanın söylediği gibi Allah (CC) adına atacağı her kurşun her top isabet bulsun, terör örgütü PKK ve uzantılarının sonu gelsin.

İşte Cübbeli Ahmet hocanın: PKK, Allah yardım etmediği için bitmiyor videosu

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle