Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

TEŞKİLAT HABER

Gençlik Huzurda Buluştu

"Gençlik Huzurda Buluşuyor Programı" kapsamında Malatya Gençlik Koordinatörlüğü organizasyonu ile KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri, lise pansiyonlarında kalan öğrenciler ile K.Kursu öğrencilerimizin katılımıyla Necip Fazıl Kısakürek Camii'nde Gençlerle Sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi.

Programda Kuranı Kerim tilavetinden sonra namazı kıldıran İl Müftüsü Ümit Çimen namazdan sonra gençlere hitaben "Mevlidi Nebi Haftası" hakkında ve etkinlikler konusunda bilgiler verdi. Bu senenin temasının "Peygamberimiz ve Gençlik "olduğunu ifade ederek; Gençlik geleceğimizdir. Doğru bilgi sağlam inanç ve güzel ahlak ile donanmış güçlü bir gençlik huzurlu toplumun temelidir. Bu bakımdan milletimizin ve ülkemizin geleceği olan siz gençlerin iyi yetişmesi, bizleri bir araya getiren değerlere sahip çıkması, milletimizin bin yıldır omuzlarındaki İlay-ı Kelimetullah emanetinin bilincinde olması esasen bütün bunlara temel teşkil edecek olan sağlıklı din bilgisi ve dindarlığa sahip olması büyük önem arz etmektedir.

Sizler tarihe iz bırakmış, insanlığa insani değerleri ulaştırmış, İslam’ın mütebessim çehresi olmuş muhteşem kültür ve medeniyet inşa etmiş bir tarihin çocuklarısınız. Bu toprakların evlatlarının hâsılı milletimizin mutluluğu ve sevinci tüm İslam coğrafyasının huzur ve mutluluğunu besliyor.Bu bağlamda uzak ve yakın çevremizde islamofobi ve İslam’ı kötü gösterme gayretlerine hız verildiği, islamofobinin değirmenine İslam coğrafyasından suların taşındığı, her türlü malzemenin yine kendi bünyemizden tedarik edilmeye çalışıldığı bu dönemde, temel hedefi dünya ve ahiret mutluluğunu temini olan İslam'ın; insanlığın özellikle gençliğin ufkuna -idrakine sunumu çok önemli bir sorumluluktur. Bu nedenle bin yıldır bu topraklarda temelini atıp kıtalara ulaştırdığımız o muhteşem tarih-kültür ve medeniyetimizi besleyen Kur'an ve sahih sünnete dayanan "insan merkezli" ihya bakışlı din algı, anlayış ve bakışımızı muhafaza ve güçlendirmemiz önemlidir" dedi. Yapılan duanın ardından gençlere çorba ikram edildi. Programa Malatya Valisi Sayın Aydın Baruş, İl Müftümüz Ümit Çimen, İl Müftü Yardımcıları, STK Temsilcileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle