SPOR, ANALİZ

Futbolda yeni trent mi? sessiz çoğunluğun sesi mi?

Futbolda son günlerde yaşanan protesto türleri sessiz çığlıkların yeni bir trent oluşturmaya aday.

Türkiye futbolu son günlerde ilginç protestolara sahne oluyor. Galatasaray-Trabzonspor maçında karşılaşmanın hakemi Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart gösteren Salih Dursun, yaptığı hareket ile Türkiye'de ve dünyada geniş yankı uyandırdı. Aradan iki hafta geçti bu sefer aynı takımın oyuncuları karşı takıma sırtını dönerek ilginç bir protesto sergiledi.

Buda futbolda yeni bir trent başlatmışa benziyor. Bu trent ne kadar sürer bilinmez ama şimdiden amatör liglerde ve bir çok müsabakada rağbet gösterilir oldu. Futbolumuzda Ülkenin dörtbir tarafından futbolcuların farklı protesto gösterilerine sahne oluyor. Bu yaşanan örnekler futbolda kimi zaman hakemlere karşı sessiz protesto kimi zaman yönetimlere karşı yapılmış olsa da özellikle taraftarlara şunu gösteriyor, insanlar yıkmadan dökmeden çok anlamlı ve etkileyici bir protesto yapabileceklerini gösteriyor.

Bugün ise farklı bir yerde ilginç bir futbolcu protestosu yaşandı. Amasyaspor - Merzifonspor maçının seremonisinde ilginç bir olay yaşandı. İstiklal Marşı'nın okunduğu sırada Merzifonsporlu 8 futbolcu kendi taraftarının da bulunduğu karşı tribüne doğru dönüp marşı söyledi.

"BAYRAĞA DÖNDÜK"

Maçın başındaki sırt çevirme olayını anlatan Merzifonspor'dan Cemal Özsüngü, "Karşı tribünde bayrak vardı. Bayrağa saygıdan o tarafa döndük. O an öyle oldu. Herhangi bir art niyet yok" derken, teknik heyet ve diğer futbolcular da aynı görüşü paylaşmış.

"İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY GÖRDÜM"

Yeni Amasyaspor Başkanı Mustafa Ödübek ise olaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Ben yüzlerce, binlerce maç seyrettim. Dünyanın birçok ülkesinde de, Türkiye'de birçok maç seyrettim. Ben de ilk defa böyle bir şey gördüm. Nedir bilemiyorum. Bunda bir yaptırım var mıdır? Onu da bilemiyorum" şeklinde konuştu.
Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle