Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNCEL

Furkan Vakfı zulme coşkulu eylemlerle direniyor

Furkan vakfı üyeleri tüm dünyada ve ülkede eylemlerine devam ediyor. Furkan Vakfı yöneticisi Alparslan Kuytul'un terör suçlamasından beraat almasına rağmen diğer davalardan dolayı tutuklu

Furkan vakfı üyeleri tüm dünyada ve ülkede eylemlerine devam ediyor. Furkan Vakfı yöneticisi Alparslan Kuytul'un terör suçlamasından beraat almasına rağmen diğer davalardan dolayı tutuklu kalmasına tepki gösteren Furkan vakfı üyeleri Dünya'nın bir çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de zulme direnmeye devam ediyor.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında Alparslan Kuytul Hocaefendi, yaklaşık 1 yıldır tutuklu bulunuyor. 8 Kasımda mahkemeye çıkan Kuytul silahlı terör örgütüyle bağlantısı olmadığı buna dair delillerin bulunmadığı gerekçesi ile terör suçundan tahliye edilmişti. Ancak diğer suçlamalar yüzünden tutukluluk halinin devamına karar verilmiş ve cezaevine tekrar gönderilmişti. Bunu duyan Furkan vakfı üyeleri o günden sonra yapılan zulme coşkulu bir şekilde direnmeye başladı. Çeşitli etkinlikler düzenleyerek liderlerinin tutukluluğuna tepki gösterdi.

il il eylemler düzenleyen üyeler bazen sosyal medyanın gündemine oturacak faliyetlerde de bulunuyor işte o faaliyetlerden biriside toplu halde soru sorup cevap beklemek.

İşte sosyal medyada gösterilen o tepki .

İstersenizde 8 Kasımda yaşanan durumu bir kez daha hatırlayalım

TAHLİYE KARARI VERİLDİ ANCAK TUTUKLUĞU DEVAM EDİYOR…

Mahkeme heyeti de Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutuklulukta geçirdiği süre, ölçülülük ilkesi ile terör kapsamına girmeyen diğer suçlamalar yönünden Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülen dava kapsamında tutuklu bulunması hususları dikkate alınarak tahliyesine karar verdi.

Alpaslan Kuytul Hocaefendi 11. Ağır ceza mahkemesinden tahliye edilmesine rağmen 4. Ağır ceza mahkemesinden tutuklu yargılanacak.

Tutuklu yargılanmasına hiç bir delil bulunmamasına rağmen Alpaslan Kuytul Hocaefendi hakkında çıkan tutuklama kararını şiddetle kınıyoruz!

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle