Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

TEKNOLOJİ

Ferace

Ferace, eski geleneklere dayanarak günümüze ulaşmış bir kıyafettir. Geçmişte dervişler tarafından kullanılan koyu renkli ve tek parça kıyafetler bu isim ile anılırdı

Ferace, eski geleneklere dayanarak günümüze ulaşmış bir kıyafettir. Geçmişte dervişler tarafından kullanılan koyu renkli ve tek parça kıyafetler bu isim ile anılırdı. Tesettür modasının gelişmesiyle birlikte feraceler de günümüzde tekstil sektörünün önemli üretimlerinden biri haline geldi. Bu değişim aynı zamanda ferace kullanımının bayanlara taşınmasını sağladı. Tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği dış giyim parçalarından biri olan feraceler, önceleri koyu ve tek renk olarak üretilirken, artık çağdaş tasarımlarla da bayanların karşısına çıkar.

Ferace Kullanmanın Avantajları
Öncelikle ferace kullanmak rahatlığı da beraberinde getirir. Bu parça vücudun tamamını örter ve bol kesimli oldukları için de rahat hareket etme imkânı tanır. Hem yazlık hem de kışlık olarak üretilir. Yaz aylarında ince kumaşlar, kış aylarında daha kalın kumaşlar kullanılır. Yaz sıcağında bolluğundan dolayı havanın etkisini en az hissettiren tasarımlardan biridir. Feracelerin bir başka avantajı ise tek parça olduklarından dolayı giyip çıkartma rahatlığı vermeleridir. Modeline göre hemen hemen her alanda kullanılabilirler. Gün içinde gezmede, misafirlikte, nikâhta, nişanda, özel günlerde kullanılabilecek feraceler vardır.

Ferace Modelleri
Ferace modelleri talebe bağlı olarak değişiklik gösterir. https://www.terzidukkani.com.tr/ adresinden farklı ferace modelleri arasında seçim yapmak mümkündür. Tesettür giyim de o yılın moda renklerinden, desenlerinden ve kesimlerinden muhakkak etkilenir. Modern kesimli feraceler genç yaştaki bayanlar tarafından daha çok tercih edilir. Klasik kesimli ve koyu renkli olanlar ise yetişkin kadınların vazgeçilmez parçasıdır. Renk seçimi kadar kesim de feracelerin farklı kitlelere hitap ettiği noktalar arasındadır. Boydan fermuarlı, düğmeli, yaka ve kol kısımları işli feraceler seçenekler arasındadır. Tamamen bol kesimli feraceler ve daha dar kesimli feraceler mevcuttur. Bol kesimler fazla kiloları da kapatırlar ve bir başka fayda daha sağlarlar. Feraceler bir başka kıyafet ile rahatlıkla kombin edilebilirler. Kombin sırasında ayakkabı ve başörtü uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Renk uyumu doğru görünmenin esasıdır. Tabi renk uyumu denilince söz konusu olan baştan aşağı aynı renklerde giyinmek değildir. Renk uyumundan kasıt, kullanılan detayların birbiri ile zıt durmamasıdır. Tesettür bayan giyiminin gelişmesiyle birlikte farklı ferace çeşitlerinin ortaya çıkması bu alandaki en büyük gelişmelerden biridir.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle