Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SPOR

Fenerbahçe'den Cocu'ya '1.2 milyon euroyu al git' teklifi

Tarihinin en kötü günlerini yaşayan Fenerbahçe'de sarı-lacivertli yönetim, sözleşme feshi için 3 milyon euro isteyen Cocu’nun menajeri Rob Jansen'e ‘1.2 milyon euroyu al git’ teklifiyle yanıt verdi.

Fenerbahçe'de alınan kötü sonuçlarından ardından Hollandalı Teknik Direktör Phillip Cocu’nun geleceği tartışılmaya devam ediyor. Son sahasında berabere kaldığı Başakşehir karşılaşması sonrasında taraftarlar tarafından istifaya davet edilen Cocu, "İstifa etmeyi düşünmüyorum" dedi.

''1.2 MİLYON EURO'YU AL GİT''
Akşam'ın haberine göre, 3 gündür İstanbul'da bulunan Cocu'nun menajeri Rob Jansen ile pazarlıklar devam ediyor. Haberde, Jansen’in Cocu’nun ve yardımcılarının tüm alacaklarına karşılık Sarı-Lacivertli yönetimden 3 milyon euro istediği belirtildi. Sarı-Lacivertliler ise ‘1.2 milyon euro’yu al git’ önerisinde bulunuyor. Yapılan pazarlıkların bu hafta içerisinde sonlanması bekleniyor.

3 TEKNİK ADAMA PARA ÖDENİYOR
Haberde yer verilen detaylarda, yönetimin, Hollanda çalıştırıcının takımdan gönderilmesi halinde yeni gelecek hocayla birlikte Aykut Kocaman, Pereira ve Cocu’ya da para ödeyeceği belirtildi. Yönetim, eski teknik direktörlerden Pereira ve Kocaman’ın hala maaşını ödüyor. Cocu’nun görevine son verilmesi halinde Hollandalı çalıştırıcı sezon sonuna kadar alacaklarını tahsil edecek. Sarı-Lacivertliler bunun yanında sözleşmeleri devam ederken görevlerine son verdiği Aykut Kocaman’a 1,5 milyon dolar, Vitor Pereira’ya ise 2,3 milyon euro ödemek zorunda kalmıştı. Portekizli teknik adamın ödemeleri uzun süredir devam ediyordu.

DAHA KÖTÜSÜNÜ DE YAŞADI
Fenerbahçe'de 8 haftada topladığı 8 puanla tarihinin en kötü istatistiğini yaşarken, Cocu kariyerinde daha kötüsünü de yaşadı. 2013-14 sezonunda çalıştırdığı PSV, Eredivisie'nin 10. haftasında Groningen'e mağlup olmuş, ardındna oynadığı 6 maçta 4 yenilgi, 2 beraberlik almıştı. Toplamda da 7 haftada 19 puan kaybı yaşamıştı.

PSV'Yİ ŞAMPİYON YAPMIŞTI
Hollandalı çalıştırıcı daha sonra 14/15, 15/16, 17/18 sezonlarında PSV ile şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle