DİYANET

Erbaş'tan 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde, 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kahramankazan'da, 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerin ailelerini ve gazileri ziyaret etti.

15 Temmuz gecesi hayatlarını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere şifa dileyen Erbaş, "Çanakkale'de dedelerimiz nasıl mücadele ettiyse 15 Temmuz'da da aynı mücadeleyi millet olarak verdik. Memleketimizi bir işgal teşebbüsünden kurtardık. Burada en büyük paylardan biri Kahramankazanlı kardeşlerimizin oldu. Bu vatan uğruna canlarını siper eden şehitlerimize ve gazilerimize her zaman minnettarız. Diyanet olarak bu minneti ifade etmek için buradayız" diye konuştu.

Allah'ın Kuran'da, "Hepiniz Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız, ayrılıp bölünmeyiniz, tefrikaya düşmeyiniz" buyurduğunu hatırlatan Erbaş, "Allah, millet olarak birlik ve beraberliğimizi her zaman diri tutmayı nasip eylesin. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, bu ayetin meali niteliğinde, 'Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, Toplu vurdukça sineler onu top sindiremez' diyor şiirinde. 15 Temmuz gecesi bu millet de birlik oldu ve toplar, silahlar, bombalar bizleri sindiremedi. Allah, bu belaları bize bir daha vermesin ve birliğimizi beraberliğimizi bozmasın." şeklinde konuştu.

Şehitlerin ruhu için Kur'an'ı Kerim okuyan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şehitliğin Peygamberlikten sonra en büyük makam olduğunu belirterek, "Allah, bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın. Allah, birliğimizi beraberliğimizi bozmasın." dedi.

Şehit aileleri ve gazileri ziyarette Erbaş'a Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve Belediye Başkanı Lokman Ertürk eşlik etti.

Erbaş, programının ardından Kahramankazan İçören Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursunu ziyaret etti.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle