Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

DÜNYA

Dünya, Nurlar’ı okuyor

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirler Ankara’da ‘27 Numara’ diye bilinen Nur Medresesini ziyaret edip yaptıkları Nur derslerinden büyük feyz aldıklarını belirttiler

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirler Ankara’da ‘27 Numara’ diye bilinen Nur Medresesini ziyaret edip yaptıkları Nur derslerinden büyük feyz aldıklarını belirttiler.

Mali, Moritanya, Ürdün, Irak, Fas ve Türkiye’deki Suriye’lilerden oluşan 25 kişilik bir grup Türkiye’deki Nur menzillerini ziyaretleri çerçevesinde Ankara’da Zübeyir Gündüzalp ve Mustafa Surgur Ağabeyler olmak üzere bir çok Risale-i Nur Talebesinin kaldığı Ulus’taki “27 Numara” diye bilinen Nur Medresesi’ni ziyaret ettiler. Yaklaşık bir aydır Türkiye’de bulunan öğrenciler, ziyaretlerinde Haşir Risalesi’nden ders yaptılar. Öğrenciler ders yapan talebeyi can kulağı ile dinlerken, Risale-i Nur’dan büyük feyz aldıklarını ifade ettiler. Risale-i Nur’u okuyup derinleşmek, hakikatleri okumak ve müzakere yapmak için Türkiye’yi ziyaret ettiklerini söyleyen öğrenciler, ziyaretleri sırasında kendilerine gösterilen yakınlıktan ve samimiyetten memnuniyetlerini dile getirdiler.

Nurlar’ı incelemek büyük mutluluk

Gazetemiz yazarı Feyzullah Ergün’den bilgi alan öğrenciler, Zübeyir Gündüzalp ve diğer ağabeylerin kullandıkları mutfak araç-gerekçelerini ve kaldıklarını mekânları incelerken, çok etkilendiklerini belirttiler. Ergün, ziyaret sırasında dünyanın uzak ülkelerinden Türkiye’ye gelen talebelerin Risale-i Nurlar’ı incelemelerinin büyük bir mutluluk olduğunu, buna karşılık Türkiye’de yaşayan gençlerinin yanı başlarında olan bu eserleri okumamalarının da düşündürücü olduğunu vurguladı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle