Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

EKONOMİ

Dolar/TL 7.22 lirayı gördü yeni haftaya rekorla girdi! 12 Ağustos 2018 kur fiyatı

TÜRKİYE'ye dolarda çok pis oyunlar oynanıyor. Dolar kuru 12 Ağustos 2018 itibariyle yeni haftaya Asya piyasaları ile şok bir başlangıç yaptı.

Geçtiğimiz cuma günü rekor üstüne rekor kıran dolar haftayı 6.51 liradan kapatmıştı. Bu haftaya doların nasıl başlayacağı merak konusuydu. Asya piyasalarının açılışı ile birlikte dolardan yeni rekor geldi. Türk lirası karşısında haftanın ilk açılış rakamlarında bir kez daha değer kazanan dolar bir ara 7.22'yi gördü. Hemen ardından hızlı bir düşüş yaşayan dolar kuru saat 22.52'de 6.99'a kadar düştü.

Dolar kuru 7 lirayı yine aştı

Hızlı iniş çıkışlar sergileyen dolar kuru 6.99'da fazla kalmadı. Sert düşüşün ardından yeniden tırmandı ve 7 eşiğini bir kez daha aştı. Dolar kuru şu anda uluslararası piyasalarda 7.06- 7.014 bandında işlem görüyor.

Geçen hafta dolar kaç liraydı?

Dolar ve Euro geçen haftayı rekor üstüne rekor kırarak kapatmıştı. Geçeh hafta pazartesi günü 5,08 olan dolar cuma günü geldiğinde 6'yı devirmiş ve haftayı 6.51 liradan kapatmıştı. Euro ise 5,89'dan başladığı haftayı 7.45 liradan tamamlamıştı. İşte 10 Ağustos cuma günü kapanıştaki dolar ve euro fiyatları:

İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla alış, satış fiyatları şöyle:

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle