DUYURU

Diyanet Yurtdışı Teşkilatı İçin 400 Sözleşmeli Personel Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladığı ilan ile yurtdışı kadrolarına 400 sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

Başvuru Şartları
Çeşitli ülkelerde din hizmetleri vermek üzere 400 sözleşmeli diyanet personeli alınacak. Başvuracak adayların ilgili ülkeye ait vatandaşlıklarının ya da süresiz oturma izinlerinin bulunması gerekiyor. Ayrıca o ülkede konuşulan yabancı dilden YDS'den en az 70 ve üzeri alınması gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum olmaması gereken adayların dini eğitim veren bir bölümden yükseköğretim mezunu olmaları gereklidir. Yurtdışından mezun olanlar için ise YÖK tarafından denklik verilmesi gerekiyor.

Adayların çalışacakları ülkede ikamet etmelerine ve çalışmalarına engel bir durumlarının bulunmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra adayların sadece yabancı dil değil Türkçeyi de iyi bir şekilde konuşuyor olmaları gereklidir. Erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması da gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri
19 Kasım tarihinde başlayan başvurular 17 Aralık tarihine kadar devam edecektir. Başvurular Türkiye'de Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne yapılacak iken yurtdışından başvuru yapanlar ise din hizmetleri müşavirliklerine başvuru yapabilecektir.

Başvurular şahsen yapılacaktır. Dolayısıyla posta ya da farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru esnasında istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gereklidir. Aksi takdirde atama işlemlerinde yaşanacak sorunlardan kişiler sorumlu olacaktır. Belgelerde sahtecilik olması durumunda adli işlem de başlatılacağını belirtelim.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle