SENDİKA

Diyanet-Sen ile Tunus Çalışma Örgütü arasında protokol imzalandı

Diyanet-Sen ile Tunus Çalışma Örgütü arasında protokol imzalandı. İşte o protokolden detaylar...

Diyanet ve vakıf hizmet kolunda örgütlü Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası ile Tunus Çalışma Örgütü arasında sendikal dayanışma sağlamak, sektörel sorunlara ortak çözümler üretmek ve çalışmaların ekonomik ve sosyal kazanımları artırmak amacıyla bir protokol imzalandı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve Tunus Cami Görevlileri Ulusal Meclisi (OTT) Genel Başkanı Lassaad Abid’in imzaladığı protokol şöyle:

1.Taraflar ortak eğitim faaliyetleri yaparak sendikal deneyimlerini ve sendikal mücadelelerini ve sendikal bilgileri paylaşacaklardır.

2.Taraflar yaptıkları seminer, konferans ve panellerde anlaşma yapılan ülkeden sendikalarının temsilcilerini davet ederek bilgi paylaşımı sağlanacaktır.

3.Sektörün sorunlarının tartışıldığı uluslararası toplantılar yaparak sorunlara ortak çözümler bulmak amacıyla ortak çalışmalar yürütülecektir.

4.Çalışanların mesleki kazanımlarını arttırmak için tecrübelerini üyelerle paylaşabilecek sendika uzmanları arasında işbirliğinin yapılmasını sağlamak ve danışmanlık alanında çalışma gruplarını oluşturmak.

5.Ülkelerin kültürel olarak birbirlerine yakından tanımlarını sağlayacak çalışmalar yapmak.

6.Uluslararası sendikal projelerde birlikte projeler hazırlamak ve projelerde partner olmak.

Taraflar arasında işbirliği sözleşmesi akdetmek.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle